500 чеченських поліцейських відмовилися присягати на вірність Путіну

Понеділок, 29 грудня 2014, 16:30

Близько 500 співробітників МВС Чечні відмовилися підписати незаконний рапорт про готовність виконати будь-який наказ верховного головнокомандувача Володимира Путіна та глави Чечні Рамзана Кадирова.

При цьому близько 20 тисяч осіб - поліцейських та військовослужбовців полку імені Ахмата Кадирова - підписали рапорт та присягнули Путіну.

Згідно з інформацією "Новой газєти", підписати рапорт співробітникам МВС Чечні запропонували під загрозою звільнення. При цьому на місце 500 поліцейських, які відмовилися підписувати папір, взяли новобранців з числа безробітної чеченської молоді.

Церемонія, на якій 20 тисяч співробітників внутрішніх справ заявили про готовність "виконати будь-який наказ В. В. Путіна, міністра внутрішніх справ Росії В. А. Колокольцева і глави Чеченської Республіки... Р. А. Кадирова щодо захисту інтересів Російської Федерації в будь-якій точці світу", відбулася 28 грудня на стадіоні "Динамо" в Грозному.

Церемонія завершилася виголошенням присяги на вірність Путіну.

При цьому, як зазначає "Новая газєта", підписання рапортів і виголошення присяги суперечать закону "Про поліцію".

Співробітники МВС підпорядковуються лише керівникам поліції. Не будучи ні військовослужбовцями, ні цивільними особами, вони в принципі не можуть виконувати накази Рамзана Кадирова, який є керівником суб'єкта РФ, тобто представником виконавчої влади.

Пізніше "Новая газета" відредагувала публікацію про співробітників МВС Чечні, які 28 грудня присягнули на вірність Володимиру Путіну. Зі статті зникла згадка про 500 поліцейських, які відмовилися підписати протизаконні рапорти навіть під загрозою звільнення.

В оновленій версії матеріалу йдеться про те, що рапорти підписали "не всі співробітники МВС ЧР". Первісна версія публікації доступна в кеші Google.

Meduzapowered by lun.ua