Держава ігнорує сім'ї загиблих добровольців попри указ Порошенка

Середа, 3 грудня 2014, 11:26

Сім'ї загиблих добровольців не можуть отримати посвідчення членів сімей загиблих, бо соцзахист сімей бійців добровольчих батальйонів "не передбачений законом".

Про це йдеться у відповіді Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО на звернення батька загиблого бійця ДУК "Правий сектор" Сергія Горбенка, яка є у розпорядженні "Української правди".

 

Так у відповіді зазначено, що статус учасника бойових дій "особам після їх смерті законодавством не передбачено".

Згідно з законодавством, члени сім'ї загиблого мають право отримати відповідне посвідчення "Член сім'ї загиблого".

"Проте, вирішення цього питання стосовно членів сімей загиблих під час участі в АТО бійців добровольчих батальйонів (загонів) потребує законодавчого врегулювання", - йдеться у відповіді.

Такі зміни до закону начебто напрацьовані, але досі лежать у Верховній Раді.

У той же час президент Петро Порошенко доручив Кабміну впорядкувати це питання ще 29 жовтня своїм указом, проте воно досі не вирішене.

У Міноборони ж Горбенку заявили, що розгляд документів бійців добровольчих батальйонів не належить до їхньої компетенції, бо вони "не є військовослужбовцями та працівниками ЗСУ".

 

Сам Святослав Горбенко був студентом Київського університету Шевченка і вивчав японську та англійську мови.

Загинув 3 жовтня у Донецькому аеропорту, рятуючи травмованого побратима: отримав смертельне поранення сонної артерії уламком танкової міни в приміщені старого терміналу.  

Українська правдаpowered by lun.ua