Яценюк обіцяє скорочення органів контролю, зміну ГОСТів і бюджетну децентралізацію

Вівторок, 9 грудня 2014, 17:17

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував в Україні перший етап децентралізації, дерегуляції і дебюрократизації.

"Щодо політики державного управління: (в Україні нині) бюрократія, безвідповідальність і централізація. Наша відповідь – децентралізація, дерегуляція, дебюрократизація. І відповідальність кожного державного чиновника", - сказав він на засіданні уряду 9 грудня.

"Об’єктивно, що нам треба зменшити кількість точок дотику між бізнесом і владою", - констатував прем’єр.

За його словами, "у першу чергу, українська державна влада повинна відповідати тим стандартам, які є в Європейському союзі".

"Разом із Євросоюзом у нас засновано Групу підтримки України, де працюють сотні експертів, які дадуть можливість повністю перезавантажити систему державного управління в Україні. Починаючи з Кабінету міністрів і міністерств – і закінчуючи різного роду центральними органами влади, контролюючими функціями і місцевими органами влади", - заявив Яценюк

"Ми завершуємо скорочення кількості контролюючих органів: з 56-ти 28 контролюючих органів залишається на першому етапі. Відповідне рішення уряду прийнято, тепер повинна бути реалізація цього рішення", - повідомив він.

"Окрім кількості органів – найважливіше це функції. Скільки папірців чиновник підписує? Сьогодні загальна кількість таких функцій – близько 1032, уряд прийняв рішення на першому етапі про скорочення відповідної кількості функцій до 680-ти", - додав Яценюк.

Він наголосив, що це – перший етап.

"На наступному етапі ми вносимо зміни до законодавства про ліцензування, окремий пакет законодавства про дерегуляцію, які максимально ліквідують всі надумані функції українських чиновників і зроблять їх такими, які відповідають стандартам і критеріям Європейського Союзу", - сказав Яценюк.

"У цьому плані – конкретні закони і конкретні дати, коли вони повинні бути прийняті. Часу на тривалі дискусії немає. Тому це повинна бути перша половина 2015 року", - додав він.

"В тому числі, в питанні дерегуляції ми офіційно заявляємо, що Україна відмовляється від російських і "совєтських" ГОСТів і стандартів. 15 тисяч нових стандартів, які будуть запроваджені відповідно до угоди про асоціацію між Україною й ЄС", - повідомив прем’єр.

"На це треба буде витратити багато часу, бо це складна технічна робота – і тому ми поставили для себе терміни: до 2016 року, це оптимістичні терміни, які повинні бути виконані", - заявив Яценюк.

Що стосується децентралізації, він додав: "В рамках бюджетної децентралізації ми передаємо низку фіскальних і податкових повноважень до органів місцевого самоврядування".

"Разом з грошима ми передаємо туди відповідальність. Тому що права завжди передбачають відповідальність. І ми сподіваємося, що парламент підтримає бюджетну децентралізацію, яка запропонована урядом і вже обговорена відповідно з Асоціацією міст і з органами місцевого самоврядування", - повідомив Яценюк.

"Наголошую, що це перший етап. Нічого досконалого зразу немає. Перший етап повинен бути зроблений", - додав він.powered by lun.ua