Гройсман: Децентралізація не послабить Україну

Четвер, 1 січня 2015, 16:19

Децентралізація не послабить Україну в умовах воєнних дій на Донбасі, переконаний голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Я вважаю, що децентралізація не послаблює державу. Децентралізація робить її сильною", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на запитання про його ставлення до думки, що в умовах війни потрібна не децентралізація, а централізація влади, спікер заявив:

"Я не певен, що ця фраза, яку Ви озвучили, є застосовною до нашої моделі. Адже коли ми говоримо про децентралізацію влади, ми не маємо на увазі, що потрібно децентралізувати армію, Національну гвардію або силовий блок, який впливає на безпеку країни".

Гройсман наголосив, що необхідно змінити чинну систему управління в Україні, створити належну модель. Для України – це польська модель, вважає спікер.

За його словами, метою децентралізації в Україні є створення системи управління країною, "за якої люди (а не якийсь чиновник) будуть управляти своїм життям за допомогою впливу на чиновника, на ухвалення рішень, включеність у процес".powered by lun.ua