Правозахисники: Меркель має вимагати від Києва захисту мирного населення

Середа, 7 січня 2015, 15:56

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch наполягає на посиленні захисту мирного населення в Україні.

Про це йдеться у заяві організації, якую правозахисники спрямували до канцлера Німеччини Анґели Меркель.

На думку HRW, глава німецького уряду мала б звернутись до свого українського колеги з вимогою "вжити всіх можливих заходів, спрямованих на захист мирного населення".

У тексті заяви правозахисників наголошується, що Міноборони України мало б чітко і послідовно заборонити застосування певних видів озброєнь у місцях проживання цивільного населення.

Зокрема, HRW стверджує, що як проросійські сепаратисти, так і урядові війська використовують на Донбасі реактивні системи залпового вогню типу "Град", а також касетні боєприпаси.

У свою чергу офіційний Київ спростовує закиди з боку HRW стосовно використання українськими військовими касетних снарядів. Правозахисники заявляють, що розслідування, яке провела українська сторона, неповне, і закликають Меркель звернути на це увагу Яценюка, аби довести розслідування до кінця.

"Україна переобтяжена різноманітними кризовими явищами і потребує підтримки з боку Німеччини, - цитується в заяві заступниця голови європейського та центральноазіатського відділу HRW Рахель Денбер. - На Німеччині, як одному з найтісніших союзників України, лежить особлива відповідальність ".

За даними HRW, у 2008 році була ухвалена міжнародна "Конвенція з касетних боєприпасів", яка забороняє використання цього виду зброї за будь-яких обставин. Human Rights Watch вважає, що німецька канцлерка могла б сприяти приєднанню Києва до цієї конвенції.

Німецька хвиляpowered by lun.ua