Лідери "Великої сімки" обіцяють покарати тих, хто порушить мінську угоду

Субота, 14 лютого 2015, 01:40

Лідери "Великої сімки" готові застосувати належні заходи проти тих, хто порушуватиме домовленості, досягнуті у Мінську 12 лютого.

Про це йдеться у заяві "Великої сімки", поширеній у п'ятницю.

Лідери G7 – Німеччини, Великобританії, Італії, Японії, Канади, Франції та США, а також президенти Європейської ради і Єврокомісії вітають підписання у Мінську "Пакету заходів щодо виконання мінських домовленостей".

Вони вважають, що втілення в життя цього документа "відкриває шлях до всеосяжного, стійкого і мирного розв'язання кризи на Східній Україні".

Водночас G7 стурбована ситуацією в Україні, зокрема, бойовими діями навколо Дебальцевого, де активізувалися сепаратисти.

"Ми закликаємо всі сторони суворо дотримуватися положень "Пакету заходів" і здійснювати свої зобов'язання без зволікання, починаючи з припинення вогню 15 лютого", - йдеться у заяві.

"G7 готова вжити відповідних заходів проти тих, хто порушуватиме "Мінський пакет" і посилити вартість таких дій, зокрема, для тих, хто не дотримуватиметься домовленості про всеосяжне припинення вогню і виведення важких озброєнь", - зазначили лідери "Великої сімки".

"Ми вкотре засуджуємо незаконну анексію Криму Росією, що є порушенням міжнародного права", - сказано в заяві.

Лідери G7 також привітали рішення МВФ про надання Україні кредиту у розмірі 17,5 млрд доларів.

Українська правдаpowered by lun.ua