Кравчук, Кучма і Ющенко закликали Раду не обмежувати свободу слова

19 переглядів
Вівторок, 3 лютого 2015, 15:18

Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко застерегли народних депутатів від прийняття законопроектів, що обмежують свободу слова.

Про це йдеться в їх спільному відкритому листі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми застерігаємо український парламент від необдуманих кроків. Відхід від європейського шляху розвитку, на який стала Україна, загрожує втратою демократичних засад, і різким розворотом у бік диктатури, тоталітаризму, від якого наша країна вдосталь натерпілася", – заявили вони.

На думку колишніх президентів, "найкращою відповіддю України на чужу пропаганду може стати не скалькований російський закон і псевдорадянська цензура, а лише чесна, відкрита та демократична позиція, яка базується на гласності і свободи слова".

Президенти відзначили, що зараз Україна стоїть перед історичними викликами, а "ключовою умовою проведення реформ є гласність, відкритість та підконтрольність дій влади суспільству".

"У той же час, сьогодні на розгляд Верховної Ради запропоновані законопроекти, прийняття яких може нівелювати цей важливий фактор демократії. Депутати від коаліції пропонують закріпити за державним апаратом потужний інструмент впливу на медіа, перевести на нього функції суду", – наголошується у відкритому листі.

"За час незалежності українські засоби масової інформації вже не раз долали різні обмеження свободи слова. Правда, це вирішувалося шляхом порушень законів з акцентом на доцільність. А тепер хочуть їх узаконити, що значить вимагати від чиновників діяти за законом", – заявили президенти.

При цьому вони "поділяють тривогу народних обранців від наслідків інформаційної війни, яку веде Росія проти України", але не поділяють адміністративних методів впливу на вітчизняні ЗМІ, "тому що це не принесе успіхів".

Як відомо, 30 січня депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар повторно внесла до Ради законопроект про посилення відповідальності ЗМІ та посилення застосовуваних до них покарань.

Цей документ вже був зареєстрований 23 січня, але 27 січня Рада відмовилася внести його до порядку денного.

Зокрема, за порушення низки норм, Нацрада з телебачення і радіомовлення зможе штрафувати ЗМІ і подавати в суд про тимчасове позбавлення їх ліцензії.powered by lun.ua