Війська РФ на Донбасі виконують командну роль, вони там з квітня – посол США

Четвер, 5 лютого 2015, 10:21

Сполучені Штати Америки переконані, військовослужбовці регулярної російської армії перебувають на сході України ще з квітня.

Про це заявив у спілкування з журналістами посол США в НАТО Дуглас Льют, передає з Брюсселю кореспондент Європейської правди.

"Російські військові діють в Україні (в Донецькій та Луганській областях) ще з квітня 2014 року... Але в серпні, коли, як відомо, українські війська отримали значну військову перевагу, відбулося повномасштабне вторгнення РФ", - нагадав він.

Він також висловив впевненість, що військовослужбовці РФ присутні в Україні і нині, але виконують переважно функції командування та керування, а також застосовують висоток технологічну зброю.

За словами американського дипломата, використання такої зброї є одним з доказом участі РФ у збройному конфлікті.

"Російські солдати є в Україні і зараз – це ті, хто керують найбільш досконалою зброєю, яка надана сепаратистам. Це не викликає жодних сумнівів, адже сепаратисти із невеликим військовим минулим не змогли би ефективно керувати таким зразками зброї.

Йдеться про засоби радіоелектронної боротьби, засоби військового управління, високоточну зброю", - додав він.

Дуглас Льют не став оприлюднювати оцінки кількості російських військовослужбовців, напряму долучених до військових дій.powered by lun.ua