Порошенко: Росії потрібно припинити "брудну гру" і зупинити стрільбу

Четвер, 5 лютого 2015, 14:44

В України немає можливості відмовитися від "мінського" процесу переговорів, а дата наступного засідання контактної групи залежить від президента Росії Володимира Путіна.

Про це сказав президент України Петро Порошенко в інтерв'ю El Pais у ніч із 3 на 4 лютого, переклад якого публікує Inopressa.ru.

На запитання кореспондента "Мінський дипломатичний процес мертвий?" Порошенко відповів: "У нас немає можливості від нього відмовитися". При цьому він перерахував основні положення Мінських домовленостей.

"Після того, як я почав зусилля для поновлення роботи контактної групи, вони (бойовики), думаю, отримали відповідний наказ, тому що, виставивши Україні ультиматум, сьогодні вони висловлюють готовність до припинення вогню, хоча прагнуть залишитися біля певної лінії (вона відрізняється від домовленої у вересні)", - сказав Порошенко .

"Мінський меморандум – вичерпний документ, визнаний усіма, у тому числі Росією. Тож потрібно припинити брудну гру й подивитися, коли і яким чином ми втілимо його на практиці", - наголосив президент України.

На запитання, коли відбудеться засідання контактної групи, Порошенко відповів: "Це залежить від Путіна".

"Іншого виходу немає. Потрібно оголосити припинення вогню без попередніх умов", - заявив президент України.

"Неможливо розмовляти про економічне регулювання чи на інші теми, якщо українська армія обороняється на своїх позиціях, а бойовики збираються атакувати її регулярно, їх повністю забезпечує Росія – зброєю, інструкторами, командирами й підрозділами російської армії, які діють на свій страх і ризик", - сказав Порошенко.

Він наголосив: "У Донецькій і Луганській областях відбувається повномасштабний конфлікт, у якому бере участь найпотужніша військова машина континенту".

"Не йдеться про громадянську війну, оскільки, якби іноземні війська було виведено, за два тижні на території України був би наведений лад демократичним, а не військовим шляхом, через розширення прав на самоврядування й широку амністію для тих, хто не вчинив тяжких злочинів", - заявив Порошенко.powered by lun.ua