У Росії наростає "шпигунська істерія": заарештували працівника РПЦ

Понеділок, 9 лютого 2015, 16:54

Лефортовський суд Москви постановив утримувати під вартою до квітня співробітника Московського патріархату Євгена Петрина за звинуваченням у державній зраді.

Про це повідомила прес-секретар суду Юлія Скотникова, передає "Інтерфакс".

"Зараз термін арешту продовжено до 10 місяців, фігуранту інкримінується державна зрада",- сказала Скотникова.

Адвокат Петрина заявив, що його клієнт провину не визнає.

"Багато свідчення були дані під тиском",- повідомив Андрій Стебенев.

Раніше цей юрист представляв інтереси обвинуваченої у держзраді Світлани Давидової.

Петрин не є священиком, а просто працював у синодальному Відділі зовнішніх церковних зв'язків, зокрема, в Києві.

При цьому виявилося, що Петрин працював на ФСБ.

Як розповів його брат Олексій виданню "Коммерсант", Петрин звільнився з ФСБ лише у 2013 році, але не переставав вести контррозвідувальну діяльність.

За словами родича, Петрин розкрив агентурну мережу, яка "працювала на розкол російської та української церкви", але в ході свого розслідування сам потрапив під статтю.

"Але стежити за обстановкою він ніколи не переставав, тому йому вдалося виявити серед співробітників патріархату агентів, що працюють на користь США на розкол Російської та Української православних церкви", - стверджує брат Петрина.

Однак, за його словами, зібрана інформація не зацікавила ФСБ, і тому Петрин "вирішив продовжити спілкування з нібито впровадженими агентами, щоб дістати у них більше інформації".

Але в ФСБ в підсумку вирішили, що Петрин, навпаки, здавав їм держтаємниці.

"Потім його катували 14 годин, щоб він зайнявся самообмовлянням. Йому погрожували провокацією суїциду, і він змушений був визнати свою провину", - розповів брат Петрин.

Як відомо, в Росії в останні дні загострилося полювання на "шпигунів".

Цей же Лефортовський суд затримав за підозрою в державній зраді багатодітну матір з Вязьми Світлану Давидову за дзвінок в українське посольство.

Також був заарештований Геннадій Кравцов і колишній директор українського оборонного заводу "Знамя" Юрій Солошенко, підозрюваний в шпигунстві.powered by lun.ua