Гончаренка віддадуть СК РФ. Може стати фігурантом справи про події в Одесі

Неділя, 1 березня 2015, 16:04

Нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Олексій Гончаренко затриманий та буде переданий представникам Слідчого комітету РФ для проведення подальших процесуальних дій.

Про це повідомили у столичному главку МВС у Москві, пише Інтерфакс

При цьому там не назвали причин затримання українського депутата.

Разом з тим джерело Інтерфаксу повідомило, що Гончаренко може стати фігурантом порушеної в Росії кримінальної справи у зв'язку з подіями в Одесі 2 травня 2014 року, коли під час пожежі у Будинку Профспілок після вуличних сутичок загинули кількадесят людей.

"Не виключено, що Гончаренко стане фігурантом цієї кримінальної справи", - повідомило джерело.

У свою чергу посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що консул України в Москві Геннадій Брескаленко "вже займається затриманням Гончаренка".

Як відомо, Гончаренко був затриманий під час траурної ходи на пам'ять Бориса Нємцова, яка проходить у центрі Москви.

"Я нічого не викрикував, плакатів та прапорів не ніс - затримали просто за футболку", - заявив Гончаренко. 

Пізніше прес-служба Гончаренка повідомила, що зв'язку з ним немає: "У відділенні поліції у нього відібрали телефон".

Станом на 17:00 зв'язку з народним депутатом немає. 

Як повідомили в ефірі 5 каналу, консул України в Москві намагається зустрітися із Гончаренком. 

Фото з Facebook Гончаренка

Крім того адвокат Марк Фейгін, який веде справу ув'язненої українки Надії Савченко повідомив: "Зателефонували з Ради, мій колега адвокат Логвинський, депутат. Мене просять взяти на себе захист заарештованого депутата (Гончаренко)".

Зазначимо, кримінальну справу за фактом подій в Одесі було порушено у жовтні 2014 року - щодо членів "Правого сектора", "Самооборони Майдану", фанатів українських футбольних клубів, посадових осіб МВС і СБУ  за ознаками злочинів, передбачених ст. 30 і ст. 105, ст. 117 КК РФ (замах на вбивство, катування).

У грудні 2014 року  Гончаренко брав участь  у записі програми на одному з центральних російських каналів, де з'явився у студії у футболці з гербом України та заявив:  єдине, чого хоче Україна - це мир, а Путін "з'їхав з глузду від своєї влади за 14 років при владі". powered by lun.ua