Спостерігачів ОБСЄ мають розмістити на всіх точках порушення "тиші" – АП

Понеділок, 2 березня 2015, 23:20

Спостерігачів ОБСЄ мають розмістити на всіх точках порушення режиму припинення вогню на Сході України.

Таку пропозицію підтримали лідери країн "нормандської четвірки" під час телефонної розмови, повідомляє прес-служба президента України у понеділок ввечері.

"Співрозмовники підтримали українську пропозицію розмістити спостерігачів ОБСЄ на всіх точках порушення режиму припинення вогню, зокрема розпочати з 10 населених пунктів: Щастя, Попасна, Станиця Луганська, Кримське, Авдіївка, Волноваха, Гранітне, Луганське, Широкіно, район Донецького аеропорту", - йдеться у повідомленні.

Сторони наголосили на необхідності організації безпеки та належного режиму роботи інспекторів ОБСЄ, включно з безперешкодними перевірками в місцях дислокації відведеної техніки.

Згідно з інформацією, співрозмовники також домовилися про необхідність публікації щоденного звіту ОБСЄ про порушення режиму припинення вогню, який направлятиметься усім МЗС країн Нормандського формату.

"Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд вчергове звернулися до Володимира Путіна негайно звільнити українку Надію Савченко", - повідомили у прес-службі.

Президент України також наголосив на необхідності звільнення усіх заручників, які незаконно утримуються на території Донецької, Луганської областей та в Росії.

Серед інших питань співрозмовники обговорили проблему доставки української і міжнародної гуманітарної допомоги на Донбас та участі в її розподіленні Червого Хреста, а також енергетичні питання.

Лідери чотирьох країн також домовилися про проведення у п’ятницю консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ, де також обговорюватиметься питання миротворців.

Українська правдаpowered by lun.ua