Євродепутата з Латвії не впустили до Росії на похорон Нємцова

Вівторок, 3 березня 2015, 08:23

Колишньому міністру закордонних справ Латвії, депутату Європарламенту Сандрі Калніете, що прибула в Москву на похорони політика Бориса Нємцова, відмовили у в'їзді в Росію.

Про це Калніете написала на своїй сторінці в Facebook, повідомляє "Європейська правда".

"В аеропорту "Шереметьєво" мій дипломатичний паспорт був затриманий, і я чекала три години. Нарешті, мені повідомили, що мені заборонено в'їзд в Росію "у відповідності зі статтею 27.1 закону про процедуру виїзду та в'їзду в Російську Федерацію з метою забезпечення оборони", - написала депутат.

Тепер я сподіваюся знайти місце в капсульному готелі "Повітряний Експрес" у транзитній зоні аеропорту (також відомому як "Готелі Сноудена") і досі хочу повернути мій паспорт", - написала депутат.

Калніете на жалобній церемонії вона повинна була представляти уряд Латвії як колишній міністр закордонних справ і Європейську народну партію як заступник її голови.

Пізніше латвійський консул зв'язався з російським колегою в аеропорту. Латвійське консульство отримало роз'яснення, що Калніете посадять на наступний рейс, оскільки її перебування в Росії є небажаним.

"Тільки що отримала це повідомлення і була проінформована, що будь-яка моя спроба в'їхати в Росію до 2019 року буде розглядатися як кримінальний злочин. Цікаво, чому 2019?", - повідомила депутат.

Як повідомлялося, Росія відмовила у візі маршалку сенату Польщі Богдану Борусевичу, який мав прибути до Москви, щоб взяти участь у похороні російського опозиціонера Бoриса Нємцова.powered by lun.ua