Одіозна суддя Царевич вважає, що через її арешт може бути крах судової влади

Вівторок, 3 березня 2015, 10:48

Суддя Печерського райсуду Києва Оксана Царевич вважає, що підтримка головою Верховного Суду вистави Генпрокуратури про згоду на її затримання й арешт є крахом судової гілки влади.

Про це вона сказала Українським Новинам.

"Я це розцінюю як те, що судова система померла. Це крах судової гілки влади", - сказала вона.

Царевич здивована таким рішенням Верховного Суду, оскільки вважає кримінальне переслідування проти неї абсурдним.

При цьому вона заявила, що побоюється за своє життя, а також затримання й арешту.

"Як будь-яка людина, я побоююся. Із приводу погроз - не знаю, як це розцінити. Погрози це або вплив або тиск. Я думаю, що з точки зору правової кваліфікації зараз недоцільно давати оцінку діям тих або інших осіб. З людської точки зору, це все-таки загрози", - сказала вона.

Суддя відзначила, що її рідні й близькі дуже сильно хвилюються за неї.

"Вони намагаються не розповідати мені про те, хто що говорить їм, щоб я хоч трохи менше хвилювалася за них", - повідомила суддя.

Вона також не виключає, що її могли просто обрати як одну із суддів для показового правосуддя.

Раніше голова Верховного Суду Ярослав Романюк дав згоду на затримання й арешт трьох суддів Печерського суду Царевич, Сергія Вовкв і Віктора Кицюка.

Царевич була однією із суддів, які виносили свідомо неправомірні рішення щодо активістів Автомадана на базі сфальсифікованих даішниками протоколів. Справа стосувалася поїздки понад 1,5 тисяч людей у Межигір'я наприкінці грудня 2013 року.

Раніше прокуратура Києва допитала Царевич за підозрою у винесенні свідомо неправомірних рішень щодо активістів Автомайдана.

Крім того, справу щодо неї було перекваліфіковано, оскільки з'ясувалося, що "в неї були особисті інтереси". Речник київської прокуратури не уточнила, про що саме йдеться, пояснивши, що "це таємниця слідства".

Царевич і Кицюк були слідчими суддями в справі про вбивство Євгена Щербаня, у якій проходила й Тимошенко. Також Царевич разом із Сергієм Вовком і Ганною Медушевською входили в колегію суддів по першій справі Луценка.

Суддя Вовк підозрюється у винесенні свідомо неправосудного рішення по цивільній справі, якою позбавив законного власника його майна. Зазначене карне правопорушення кваліфікується по ч. 2 ст. 375 КК України.powered by lun.ua