Чехія заперечує звинувачення у перепродажу Росії зброї з США та Німеччини

Вівторок, 3 березня 2015, 19:54

Чехія повністю підтримує наявні обмежувальні заходи і ембарго на поставки зброї Російській Федерації і не надає дозволів на подібний експорт.

Про це йдеться у заяві Міністерства промисловості і торгівлі Чехії.

"Чеська республіка повністю виконує рішення ЄС щодо ембарго на поставки зброї Росії. Чехія діє відповідно до встановлених правил і чинного законодавства та постійно оцінює всі бізнес-кейси, в тому числі договори, укладені до набрання чинності ембарго", - йдеться в заяві.

Як заявив Радіо Свобода фахівець відділу комунікації та маркетингу міністерства Мірослав Кінчл, до Росії "були передані лише одиниці озброєння, причому у відповідності до постанов Ради Європи", і "в жодному разі не йдеться про порушення ембарго".

На легальності торговельних контрактів на продаж зброї Росії, зокрема, тих, які стосуються мисливської зброї, також наголосив президент чеської Асоціації оборонної й захисної промисловості Їржі Гінек.

"Якщо ці договори ми підписали перед днем виголошення ембарго (1 серпня 2014 року – ред.), наш уряд не має законної підстави зупинити цей експорт. Експорт цього озброєння, призначеного передусім для цивільних цілей, керується зовсім іншим законодавством, там навіть мовиться про те, що не можна його оцінювати з міжнародно-політичної позиції", – заявив Гінек.

Як відомо, раніше польське видання Rzeczpospolita повідомило, що чеські компанії в лютому продали в Росію автомати Bushmaster виробництва США, Heckler-Koch виробництва Німеччини і німецькі пістолети Sig Sauer, які вважаються кращими у світі, незважаючи на заборону ЄС.

Європейська правдаpowered by lun.ua