Наливайченко розповів, як ФСБшники хазяйнували в СБУ

Середа, 1 квітня 2015, 14:38

За часів екс-президента Віктора Януковича до Києва приїздили високопоставлені представники ФСБ Росії і мали безперешкодний доступ до Служби безпеки України.

Про це розповів голова СБУ Валентин Наливайченко в інтерв'ю виданню "День".

За його словами, щодо 2012 - 2014 років керівництво СБУ та інших правоохоронних органів на 100% складалося з людей, які тепер проходять за статтями "державна зрада".

"Державне зрадництво полягало і в тому, що тричі до Києва приїздили високопоставлені представники ФСБ - офіцери і генерали, якими особисто опікувалося колишнє керівництво СБУ. Воно — Якименко, Бік, Ганжа — не просто співпрацювало з росіянами, а забезпечило їм проживання на спеціальних об’єктах СБУ, надало спецзв’язок та доступ до спеціальних полігонів і навіть до центральних приміщень Служби", - розповів Наливайченко.

За його словами, були такі випадки, коли на день-два цілі блоки центрального приміщення СБУ закривали для українських співробітників, тому що туди заходили співробітники ФСБ.

Координував росіян — радник президента Росії Сурков (до цього, наскільки ми розуміємо, у нього було інше прізвище).

"Кожен приїзд такого ворожого "десанту" під час Майдану співпадав із найбільш агресивними і незаконними діями тодішньої влади проти протестувальників та опозиції", - наголосив Наливайченко.

Глава СБУ зазначив, що офіційно підписав документ і передав його до Генпрокуратури для долучення до об’єднаного кримінального провадження щодо банди колишніх урядовців на чолі з екс-президентом Януковичем.

"СБУ вони фактично перетворили на організацію, яка загрожувала власним громадянам. У цьому й була найбільша небезпека", - зазначив Наливайченко.

Він зазначив, що після призначення на посаду оновив керівний склад СБУ на 100%.

"Тобто керівники, заступники департаментів окремих підрозділів, обласних управлінь, районних відділень. Ротація людей на керівних посадах відбулася двічі, а в окремих випадках навіть тричі", - наголосив Наливайченко.

"Що стосується середньої ланки, то тут процес люстрації практично вже завершується. Немає дня, щоб я не підписував наказу про звільнення людей, які не проходять очищення за законом", - додав він.

"Можу також підтвердити, що президент вніс на розгляд Верховної Ради наші пропозиції щодо скорочення особового складу на 15%, у порівнянні з лютим 2014 року. Разом із питанням оптимізації складу стоїть і питання набору молодих людей", - каже глава СБУ.

За його словами, відкрито конкурси для всіх. На посади начальників управлінь центрального апарату заступають люди, яким до 30-ти або трохи більше 30 років.powered by lun.ua