ГПУ сім разів міняла відповідальних за санкції проти команди Януковича

191 перегляд
Середа, 8 квітня 2015, 11:33

Генеральна прокуратура назвала співробітників прокуратури, відповідальних за зняття санкцій з "команди" екс-президента Віктора Януковича. 

Про це повідомив ZN.UA кандидат юридичних наук, заступник голови Громадської комісії з розслідування й попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрін.

Так, у Генпрокуратурі повідомили, що в структурі органа функціонує управління міжнародно-правового співробітництва, яке займається питаннями накладення, дії, зняття санкцій з вищих посадових осіб України, накладених іншими країнами, арешту, повернення незаконно привласнених активів громадян, розміщених закордоном.

 
 

Управління очолює Олександр Коваленко, до складу управління також входять Мирослава Красноборова - замначальника відділу міжнародного співробітництва; Юлія Федюк - замначальника відділу міжнародного співробітництва; Олег Бедро - начальник відділу екстрадиції; Юлія Олефіренко - замначальника відділу екстрадиції; Людмила Новик - начальник відділу правової допомоги; Олексій Гоманюк - замначальника відділу правової допомоги.

За рік ГПУ 7 разів ліквідувала або міняла керівний склад цього управління, яке відповідає за підтримку санкцій і пошук активів - що може свідчити про неналежні результати роботи.

"У цілому, коли за рік 7 разів ріжуть управління по боротьбі з наслідками режиму Януковича - це не нормально", - пише Батрін.

Відповідно до наказів генпрокурора про розподіл обов'язків між управлінням Генпрокуратури, відповідальність за стан організації роботи з питань міжнародно-правового співробітництва із часів Революції Гідності покладала на таких заступників Генерального прокурора: Лілію Фролову (по 27.02.2014), Григорія Середу (з 27.02.2014 по 24.05.2014), Віталія Каська (з 24.05.2014 по теперішній час).

"Можна припустити, що Фролова навряд займалася пошуком "команди" Януковича й активами. Але питання виникають до нинішніх чиновників, відповідальних за напрямок заступників генпрокурора Середи й Каська. Варто підняти перед суспільством питання про звіт від цих осіб про свою роботу", - підкреслив Батрін.

Як відомо, санкції Ради ЄС щодо  вищих посадових осіб України були введені в дію постановами Ради ЄС №208/2014 від 5 березня 2014 і №381/2014 від 14 квітня 2014 року.

Деякі обмежувальні заходи ввели органи Швейцарії, Ліхтенштейну, Австрії, Великобританії, Нідерландів, Латвії, США, Канади, Австралії і Японії.

Однак, недавно в офіційному журналі ЄС оприлюднено рішення Ради ЄС про відмову від продовження санкцій щодо низки посадових осіб, санкції на яких були накладені вище зазначеними постановами Ради ЄС.

Це рішення було доведено до Генпрокуратури України, що випливає з офіційного повідомлення прес-служби ГПУ від 6 березня 2015 року.

UPD: Заступник Генпрокурора Віталій Касько вважає, що журналісти спотворили відповідь відомства на запит про публічну інформацію.

"Питання боротьби з наслідками режиму Януковича, як і застосування або зняття санкцій, не відносяться до компетенції управління міжнародно-правового співробітництва", - зазначив він.

"Управління діє виключно у визначених КПК України межах та не має права з власної ініціативи звертатися з відповідними запитами, за відсутності клопотання слідчого. Цей підрозділ не є відповідальним за розслідування і процесуальне керівництво, а його працівники не мають повноважень навіть знайомитися з матеріалами будь-яких кримінальних проваджень, зокрема щодо колишніх високопосадовців", - додав Касько.

"Проведені реорганізації, які дійсно мали місце у зазначений період, жодним чином не пов’язані зі зміною компетенції або оцінкою роботи підрозділу та не потягнули за собою суттєвих змін у керівному складі. Вони були зумовлені, насамперед, прийняттям нових законодавчих актів про прокуратуру та очищення влади, стосовно обмеження чисельності працівників органів прокуратури та відповідного скорочення штату підрозділу", - заявив він.powered by lun.ua