Донецька КВУ проти виборів на Донбасі без особливих заходів

2 перегляди
Субота, 2 травня 2015, 09:11

Донецька обласна організація "Комітет виборців України" виступає проти проведення виборів на прифронтових територіях, якщо не буде вжито належних заходів безпеки.

Про це повідомили в Донецькій обласній організації ВГО "КВУ" з посиланням на голову правління Сергія Ткаченка, передає Укрінформ.

"Вибори - це, в першу чергу, мирний інструмент. І застосовувати його в умовах війни або військової загрози неможливо, тому що не забезпечуються головні принципи свободи, прозорості, свободи тощо", - підкреслив він.

За словами Ткаченка, показовим прикладом стала ситуація на позачергових парламентських виборах у жовтні 2014 року на окрузі №45 (Київський район Донецька, Авдіївка, Ясинувата і Ясинуватський район).

"Питання не в тому, що там відкрилося тільки 4 з 110 виборчих дільниць, питання в тому, що на цих ділянках відбувалося. Назвати це виборчим процесом було дуже важко", - розповів експерт.

"Частина з цих ділянок протягом дня закривалися на кілька годин через загрозу терористичних актів, виборча документація залишалася без нагляду, підрахунок голосів відбувався без процедур - все це списувалося на війну", - додав він.

Ткаченко підкреслив, що вибори - це не самоціль, і не треба їх організовувати за будь-яку ціну і в будь-який спосіб. "Вибори - це інструмент, і якщо він у цих умовах не може працювати, то він і не повинен працювати", - сказав голова обласного КВУ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua