Порошенко: Перегляду Мінських домовленостей не може бути

9 переглядів
Середа, 6 травня 2015, 13:43

Президент Петро Порошенко заявляє, що жодного перегляду мінських угод не може бути.

Про це він заявив у середу на зустрічі з українськими представниками у робочих підгрупах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Володимиром Горбуліним, Євгеном Марчуком, Іриною Геращенко та Ігорем Веремієм, передає прес-слжуба президента.

"Маємо розпочати предметні практичні консультації щодо конкретних напрямків виконання положень Мінських домовленостей", – зазначив Порошенко.

"Жодна ротація, жодні переведення формату, жодні відходи від Мінських домовленостей для нас неприйнятні та неприпустимі", – підкреслив він.

Президент зазначив, що структура робочих підгруп має відповідати структурам Тристоронньої контактної групи. "Жодних переглядів Мінських домовленостей ні українська сторона, ні наші міжнародні партнери не допускають. Наполегливо вимагаємо від підписантів Мінських домовленостей, в першу чергу, від Російської Федерації вичерпних заходів, щоб Мінські домовленості були виконані в повному обсязі", – наголосив президент.

Він заявив, що Україна була, залишається і буде твердим прихильником Мінських домовленостей. "Ми неухильно дотримуємось їхньої букви і духу", – заявив Порошенко.

За словами Порошенка, підгрупа з безпекових питань має узгодити і сприяти реалізації заходів з припинення вогню. "Українська сторона розробила, погодила з ОБСЄ та представниками "Нормандського формату", що ми готові далі йти в забезпеченні припинення вогню та відведення важкої техніки", – повідомив Президент.

 При цьому він додав, що має бути відповідність Мінським домовленостям всіх умов, кордонів і ліній, а також ефективний контроль за цим з боку ОБСЄ.

Також безпекова підгрупа має обговорити модальність розгортання на території України комбінованої місії з цивільним та військовим компонентом під егідою ООН та ЄС.

Під час останніх переговорів в "Нормандському форматі" російська сторона наголосила, що не заперечує проти розгортання в Україні миротворчої місії. За словами Президента, миротворча місія не має підміняти або скасовувати Мінські документи, а має працювати паралельно з діяльністю ОБСЄ.

Підгрупа з політичних питань має допомогти в якісній підготовці місцевих виборів, які мають бути проведені у відповідності до українського законодавства та до вимог ОБСЄ. "І треба припинити розмови, що вже були вибори. Ніяких виборів у них там не було. Якраз проведення фейкових виборів 2 листопада загнало ситуацію в глухий кут і фактично зруйнувало виконання перших двох Мінських документів", – підкреслив Президент.

Підгрупа з гуманітарних питань має сприяти невідкладному звільненню всіх заручників. "Окреме питання логістики, зберігання та ефективного розповсюдження гуманітарної допомоги в постраждалі райони Донбасу", – відзначив Глава держави. Це стосується української та міжнародної гуманітарної допомоги. Також має бути забезпечено, щоб так звані російські гуманітарні конвої потрапляли в країну через контрольовану ділянку кордону з дотриманням міжнародних процедур.

Підгрупа з соціально-економічних питань має займатися економічною відбудовою Донбасу.

Глава держави наголосив, що тематичні підгрупи не ухвалюють жодних підсумкових зобов’язуючих документів, бо це є виключною компетенцією Тристоронньої контактної групи. "Ні тематичні підгрупи, ні Тристороння контактна група не обговорюють питання, які виходять за рамки Мінських домовленостей", – підкреслив Президент.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua