Україна вироблятиме танки "Оплот" і для потреб ЗСУ, і на експорт

П'ятниця, 12 червня 2015, 04:20

В оборонному державному замовленні наступного року буде зроблено акцент на якості військової техніки, зокрема, на поставках новітніх танків "Оплот" в Збройні Сили.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов в інтерв'ю "5 каналу".

"З нового року в державному оборонному замовленні ми плануємо серйозні зміни саме в якості техніки. І готуємося до постачання танків "Оплот". Це - найсучасніший танк, який вважається одним з найкращих у світі", - сказав Турчинов.

За його словами, поставки "Оплот" до ЗСУ та виконання танкового контракту з Таїландом - не зв'язані між собою речі.

"Що стосується зовнішніх контрактів, то економіка країни повинна мати експортний потенціал, і в тому числі військово-промисловий комплекс може забезпечувати цей експортний потенціал. Ми не маємо права втрачати ринки зброї, на яких Україна колись мала домінуючі позиції. Більш того, Україна повинна повернутися на ці ринки. Це - валюта для країни, це нові робочі місця, ресурси, завдяки яким ми будемо відновлювати весь економічний потенціал нашої країни ", - сказав він.

Турчинов зазначив, що пріоритетом у роботі "Укроборонпрому" безумовно має бути забезпечення ЗСУ новими озброєнням і військовою технікою, "але на тлі цього другим завданням має бути відновлення нашого експортного потенціалу".

Раніше повідомлялося, що з початку року "Укроборонпром" передав армії 767 одиниць техніки, у тому числі 298 одиниць нового ОВТ, в тому числі 163 одиниці ракетно-артилерійського озброєння та 8 бронетранспортерів. Відремонтовано 469 одиниць техніки, серед них 25 танків, 128 бронетранспортерів і БМП, 266 РАО, 45 одиниць автомобільної та 5 одиниць авіаційної техніки.

Також Україна відновила припинені в 2014 році в умовах зовнішньої агресії поставки Таїланду українських танків нового покоління БМ "Оплот".

powered by lun.ua