Венеціанська комісія радить поки не скасовувати недоторканність депутатів

П'ятниця, 19 червня 2015, 13:53

Венеціанська комісія рекомендує Україні не скасовувати повністю депутатську недоторканність.

На засіданні 19 червня Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) розглянула законопроект про скасування недоторканності народних депутатів України й обмеження недоторканності суддів.

Венеціанська комісія пропонує зафіксувати, що недоторканність можуть скасувати після звернення 1/3 депутатів Верховної Ради до Конституційного Суду – і вже суд має приймати рішення.

Член Венеціанської комісії Карл Торі заявив, що такій "молодій демократії", як Україна, не можна повністю скасовувати депутатську недоторканність.

Він зазначив, що, з одного боку, недоторканність – це інструмент захисту депутатів від тиску, а з іншого – іноді це заважає займатися боротьбою з корупцією.

Для суддів, за словами Торі, може бути функціональний імунітет, коли Рада суддів вирішує це питання.

Заседание Венецианской комиссии. Три очень важных для Украины вопроса- конституционные изменения ( представляет спикер Г...

Posted by Sevgil Musaieva-Borovyk on Friday, June 19, 2015

На засіданні Венеціанської комісії 19 червня розглядають три важливі для України питання: конституційні зміни (представляє глава ВР Володимир Гройсман), закон про люстрацію (представляє міністр юстиції Павло Петренко), закон про право на справедливий суд (представляє заступник голови АП Олексій Філатов).

Також на засіданні присутній Сергій Ківалов.

powered by lun.ua