Путін за останні роки подвоїв військові видатки – Bloomberg

Середа, 3 червня 2015, 12:54

Президент Росії Володимир Путін виділяє безпрецедентні об'єми коштів з секретних фондів на оборону – найбільші з часів "холодної війни".

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на зібрані дані.

Агентство також приводить дані московського Інституту Гайдара про те, що так звана "чорна" частина бюджету (схвалена, але не розписана), з 2010 року подвоїлася до 21% і зараз становить 3,2 трильйона рублів ($60 мільярдів доларів).

Наразі Росія тратить на оборону і зв'язані сфери 34% свого бюджету – більш ніж вдвічі більше, ніж у 2010 році. Для порівняння, США витрачають на це лише 18% бюджету.

 

Видання додає, що для покриття значних військових витрат Путін значно скоротив фінансування таких галузей як охорона здоров'я.

"Уряд має два невідкладні завдання: посилення безпеки на всіх рівнях і підтримка інновацій для подолання макроекономічної стагнації. Вирішення обох проблем допоможе посилити розвиток військово-промислового комплексу", – заявив директор Центру аналізу стратегій і технологій і радник Міноборони Руслан Пухов.

Bloomberg додає, що після того, як Росія півтора десятиліття тому ледь не переступила межу банкрутства, Путін збільшив витрати на оборону у 20 разів у рублевому еквіваленті, що минулого року становило $84 мільярди – більше ніж будь-яка інша країна крім США і Китаю.

Дослідники Національної академії оборони Латвії дійшли висновку, що після окупації Криму основною метою Росії є перехід у "стан перманентної війни як звичайний стан життя нації".

У свою чергу старший дослідник Об'єднаного королівського інституту в Лондоні Ігор Сутягін додав, що єдиним показником у цій сфері, який не був прихований від громадськості, є кількість військових, яка "мабуть є найбільш відчутним знаком російської військової трансформації".

"У той час як всі західні країни зменшують кількість військових з 2011 року, кількість російських військових зросла на 25% до 850 тисяч між 2011 і серединою 2014 років – хоча це все ж менше, ніж декларований у 2010 році мільйон військовослужбовців", – заявив він.

Росія також має понад 2,5 мільйона активних резервістів з 143 мільйонів населення – за цим співвідношенням Росія є другою у світі після США.

Українська правда

powered by lun.ua