Президент сказав, що ні торгівлі з Донбасом, ні пенсій "полоненим" не буде до миру

Четвер, 4 червня 2015, 13:25

Економічні зв’язки з захопленими бойовиками територіями і соціальні виплати на окуповані території не поновляться, доки не буде відчутного прогресу в наближенні до миру.

Про це заявив президент Петро Порошенко у парламенті, виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради.

"Громадян України на тимчасово окупованих територіях я розглядаю як українських полонених, захоплених загарбниками", - сказав він.

"Донбасу як невід’ємній частині України готові допомагати не лише ми, а й усі наші закордонні друзі. Але вкладати гроші у відновлення інфраструктури вони стануть лише тоді, коли переконаються, що все відбудоване сьогодні не буде зруйновано повномасштабним російським вторгненням завтра", - заявив президент.

Порошенко повторився: "Донбас уже забув би про ту війну, як про страшний сон, якби в Москві миру хотіли б так само, як у Києві".

"І ми прагнемо і готові хоч сьогодні поновити всі економічні зв’язки з тимчасово окупованими територіями Донеччини і Луганщини, зняти всі внутрішні бар’єри і обмеження на шляху людей і товарів, але за умови, що ми, Україна, відновлюємо контроль над зовнішнім кордоном", - заявив він.

"Якщо ні – дорогі мої, нема чого нарікати на жорсткий контроль по лінії зіткнення. Наразі українські гуманітарні вантажі та пенсії, які отримують ті, хто зареєструвався на вільній від терористів території, – максимум допустимого. Утримувати і дотувати вбивць-бойовиків, допомагати триматися на плаву бандитам Київ не буде", - сказав президент.

За його словами, "було б безвідповідально і перед всією Україною, і перед мешканцями окупованих територій власними ж силами пролонгувати владу кримінально-терористичного режиму".

"До відчутного прогресу у виконанні мінських угод рівень економічних зв’язків (із територіями, які контролюють проросійські бойовики) залишиться поточному рівні", - заявив Порошенко.

"Українська правда"powered by lun.ua