Путін: Донбас - не Крим, там ситуація інша

Субота, 6 червня 2015, 10:42

Президент РФ Володимир Путін заявив, що в Донецьку та Луганську на "референдумі" у 2014 році "люди проголосували за незалежність".

Про це Путін заявив італійському виданню Corriere della Sera, коментуючи питання, чи може на сході України повторитися кримський сценарій.

За його словами, рішення про "возз'єднання Криму з РФ" було засновано на волевиявленні місцевих жителів (97% в Криму і 96% в Севастополі "проголосували" за приєднання до Росії).

"Кримський сценарій пов'язаний не з позицією РФ, він пов'язаний з позицією людей, які проживають в Криму ... У Донецьку і Луганську люди проголосували за незалежність, і там ситуація інша", - заявив він.

"Якщо хтось хоче, щоб ці території (Донбас) залишалися у складі України, потрібно цим людям довести, що у складі єдиної держави жити їм буде краще, комфортніше, надійніше, в рамках цієї держави вони зможуть забезпечити своє життя і майбутнє своїх дітей", - додав Путін і заявив, що "переконати цих людей за допомогою зброї неможливо".

Також Путін підкреслив, що лідери бойовиків "ДНР/ЛНР" "публічно заявили про готовність розглянути можливість вважати себе частиною української держави - при виконанні мінських домовленостей".

"Це принципова річ. Думаю, що ця позиція має бути сприйнята як серйозна, гарна попередня умова для початку серйозних переговорів", - заявив Путін.

РИА Новостиpowered by lun.ua