США вручили Росії повістку до суду у справі ЮКОСа

П'ятниця, 3 липня 2015, 06:07

Росії вручили повістку в суд за позовом екс-акціонерів ЮКОСа про визнання рішення Гаазького арбітражу в США.

Про це повідомляє РБК з посиланням на документи.

"Представник Держдепартаменту підтвердив, що відповідач (Росія) отримала судові документи 22 червня 2015 року", - йдеться в рапорті Shearman & Sterling, що представляє колишніх акціонерів ЮКОСа.

Американське законодавство відводить іншій державі два місяці на те, щоб відповісти на поданий проти нього позов. Таким чином, у Росії є час до 20 серпня, щоб відповісти на клопотання "юкосівців" в США.

У своєму клопотанні до американського суду позивачі просять підтвердити рішення Гаазького арбітражу в США, стверджуючи, що "Російська Федерація не має імунітету від юрисдикції цього суду, оскільки діють щонайменше два винятки для суверенного імунітету".

По-перше, арбітражне рішення регулюється міжнародною нью-йоркською Конвенцією про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень. По-друге, згода Росії на арбітражний розгляд у Гаазі означала непряму відмову від права на суверенний імунітет.

Якщо суд погодиться з цими доводами, колишні акціонери ЮКОСу отримають право звертати стягнення на державні комерційні активи Росії в США в рахунок компенсації, яку Росія платити відмовляється.

Нагадаємо, корпорація ЮКОС Ходорковського виграла у Росії справу в третейській палаті в Гаазі, і тепер Москва зобов'язана виплатити 50 мільярдів доларів.



powered by lun.ua