Стан свободи слова в Україні покращився – дослідження

П'ятниця, 3 липня 2015, 16:39

Фізична агресія щодо журналістів в Україні почала зменшуватися.

Про це повідомляє Інститут масової інформації за результатами свого дослідження "Барометр свободи слова", опублікованого на сайті організації у п'ятницю.

За перше півріччя 2015 року в Україні експерти ІМІ зафіксували 23 напади на журналістів, що майже в 11 разів менше, ніж за відповідний період 2014 року (249 нападів), і в півтора менше ніж за друге півріччя 2014 року (37 нападів).

Найгіршим регіоном України з погляду дотримання свободи слова лишається окупований Крим, там зафіксовано 29 порушень – більше ніж у будь-якому іншому регіоні України. Для порівняння, на непідконтрольних Україні територіях Луганської і Донецької областей зафіксовано 10 порушень.

За даними ІМІ також зменшилась кількість перешкоджань законній професійній діяльності журналістів: за перші півроку в Україні було зафіксовано 34 таких випадки (за друге півріччя 2014 – 47 випадків).

Зафіксовано також зменшення випадків цензури та ненадання доступу до важливої інформації – 25 випадків (порівняно із 39 у другому півріччі 2014 р.), зменшилась кількість погроз і залякувань – 22 факти за перше півріччя 2015, порівняно до 48 за відповідний попередній період.

Нападали найчастіше за ці півроку на журналістів на Одещині (6 випадків), далі йде Чернігівщина (3) та Черкащина, Харківщина, Львівщина та Київщина (по 2 відповідно).

Нападали та били журналістів переважно невідомі – 5 таких випадків за півроку. Далі йдуть депутати сільрад та райрад і люди у камуфляжі (по 3 випадки), а також герої сюжету, представники "ЛНР", "ДНР" та активісти – по 2 випадки відповідно.

Клацніть для збільшення

"Не дивлячись на кількісні показники, які свідчать про певне покращення ситуації зі свободою слова в України, ситуація все ж лишається тривожною. Швидше за все, зменшення фізичної агресії і тиску на журналістів пов'язане із відсутністю у цей період яскравих політичних подій, виборів, та більш-менш стабільною ситуацією на сході України", – заявила виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк.

За її словами, напади на журналістів все ще не розслідуються, а їх кривдники не притягуються до покарання.

Українська правдаpowered by lun.ua