МОЗ хоче дозволити трансплантацію за відсутності незгоди. Пропонує обговорення

215 переглядів
15
Четвер, 9 липня 2015, 18:15

Міністерство охорони здоров'я пропонує до публічного обговорення проект закону "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині".

Таку пропозицію і відповідний законопроект оприлюднено на сайті МОЗу.

Зауваження та пропозиції можна надсилати впродовж 1 місяця з дня оприлюднення на e-mail: pankiv@moz.gov.ua, p_pavlenko@moz.gov.ua. Також пропонується зв’язуватися з Оксаною Паньків із сектору трансплантації та служби крові за телефоном (044) 253-00-56.

Серед іншого, у відомстві Олександра Квіташвілі констатують недостатність наявної мережі державних та комунальних закладів охорони здоров'я та державних наукових установ, які мають право здійснювати діяльність, пов'язану з трансплантацією.

"Тому пропонується розширити мережу закладів охорони здоров'я, яким надається право здійснювати діяльність, пов'язану з трансплантацією тканин і клітин", - сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Ідеться про залучення закладів недержавної форми власності, в яких можливо здійснювати трансплантацію тканин і клітин.

Також пропонується змінити презумпцію незгоди на трансплантацію органів померлих людей презумпцією згоди.

Згідно з положеннями статті 16 чинного закону про трансплантацію від 1999 року анатомічні матеріали в померлої особи можуть бути взяті виключно за наявності її прижиттєвої згоди або відповідної згоди подружжя або родичів такої особи, які проживали з нею до смерті.

По суті, зараз закон залишає це питання на розсуд родичів померлого – а ті через психологічний стан у разі смерті рідної людини найчастіше не можуть думати про порятунок чужої людини. Та й чітко не прописано, який саме має бути принцип згоди або незгоди самої людини стати донором у разі своєї смерті.

"За таких умов практично взяти анатомічні матеріали в померлих осіб неможливо, і тому для збереження життя чи здоров'я хворої людини застосовуються заходи, які не відповідатимуть вимогам закону", - зазначається у пояснювальній записці.

Міністерство пропонує зафіксувати, що брати органи для трансплантації у померлих не можна, якщо є письмова заява про незгоду на це від самої людини (прижиттєва) чи від одного з близьких родичів померлого.

У померлих неповнолітніх, обмежено дієздатних та недієздатних осіб органи можуть брати за згодою їхніх законних представників.

Взяття органів у померлого донора не повинно спотворювати його чи її тіло.

Діагностувати смерть людини повинні не трансплантологи.

Живим донором може стати лише повністю дієздатна особа – свідомо і без примусу.

Одна з ключових статей пропонованого законопроекту про трансплантацію

"Зміна умов та порядку вилучення органів та інших анатомічних матеріалів у донора-трупа дозволить значно збільшити кількість органних та тканинних трансплантацій, зменшить соціальну напругу в суспільстві та покращить міжнародний імідж України", - зазначають у МОЗ.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 188.163.73.---Andrey Kononenko..
drzerg: Шановный, заказное убийство может подразумевать дрведение до смерти еще живого больного, если его органы кому-то подходят.
IP: 188.163.73.---Andrey Kononenko..
Иными словами, МОЗ хочет узаконить убийство с целью взятия органов. И это в самой коррумпированной стране Европы. Если такой закон примут, я лично пойду напишу заявление о своем несогласии на трансплантацию и, думаю, нужно будет провести масштабную информационную компанию, чтобы все население написало такие заявления.
IP: 94.158.95.---krasota..
Да уж и с теперешней комерческой молодежью в медицине, их рвением лечить им выгоднее будет разобрать живого человека на запчасти и продать для богатеньких буратин. Конечно же нужно это делать без согласия, т.е. отсутствия несогласия. Очень классная перспектива стать донором почек после ДТП. Потом никто не докажет что было с человеком и как сильно он был травмирован. Правильно записанная история болезни и вуаля! И пусть никто не рассказывает что сердце, почки, печень берут с мертвого. Их берут на РАБОТАЮЩЕМ сердце, т.е. у биологически живого человека. И никто не может продлевать себе жизнь за счет жизни другого, если этот другой не удосужился написать несогласие. И где это несогласие нужно носить? Татуировку выбить на груди что ли? Вопрос решается иногда на минуты. ДТП, несчастный случай _ прикормленная больничка - трансплантологи приедут раньше родственников - будьте уверены. А какой рынок в Европе? Что это такая резвость у МОЗа?
IP: 94.158.95.---krasota..
Очень опасный закон. Очень большой денежный поток. Кто-то очень спешит. Что это за обсуждение на личной электронной почте двух чиновников МОЗа? Письма в один конец? Пусть с таким же успехом предложат желающим написать СОГЛАСИЕ на донорство органов. И расскажут где его носить это согласие, чтоб трансплантологи его вовремя нашли. Да еще и денег родственникам отлистали если че нить подойдет. Поскольку и трупит на рожки да ножки разобрать можно - кожа, кости, надкостница, роговица, костный мозг наверно
IP: 5.58.36.---Vlad Kucherenko..
Я розумію супротив, викликаний тим, що може існувати ряд способів злочинно використовувати даний закон; Та хочу нагадати приклад Білорусі, яка не так давно ввела "презумпцію згоди" щодо трансплантації органів. Тепер саме туди їздить оперуватися велика частина наших співвітчизників, яким проводяться життєво необхідні пересадки органів. У свій час Україна була однією з перших країн, що почали вивчати і використовувати методи трансплантації. Я вважаю що якщо є можливість чітко окреслити межі даного закону — його варто підтримати, бо він врятує тисячі життів. І саме стільки ж життів ми втратили за роки, поки держава не піднімала цю клопітку проблему.
Усі коментарі