Екс-прем'єр РФ: Путіну потрібна війна, щоб утримувати владу

Понеділок, 3 серпня 2015, 11:28

Опозиціонер і колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов вважає, що президенту РФ Володимиру Путіну потрібна нинішня війна, щоб підтримувати свою владу.

Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

"У Путіна є дилема – з одного боку, йому не потрібна війна і проблеми в економіці і він не хоче реагувати на санкції, з іншого боку, йому потрібна війна, щоб утримувати владу. Яким чином? Ефект мобілізації", – вважає він.

За словами Касьянова це дозволяє утримувати населення Росії під контролем.

"І тому всі пояснення зводяться до зовнішнього ворога. Зовнішній ворог – США і Євросоюз, який, в розумінні Путіна, заблукав і який не розуміє, де його щастя, що воно тут, в Росії, а у співпраці зі США і Канадою. ... Набір пояснень для населення простий: "ми захищаємося, всі в окопи, пліч-о-пліч, на нас нападають, нас хочуть позбавити нафти і газу, суверенітету, поневолити", – сказав опозиціонер.

У той же час Касьянов вважає, що така ситуація може тривати недовго і вже в наступному році Путіну "доведеться визначатися з Україною", оскільки російська економіка не витримає.

Він зазначив, що Путін злиться і не розуміє, чому Захід не погоджується на російські умови вирішення українського питання, зокрема – спецфедералізацію східних областей, їх фінансування та відновлення Україною.

Касьянов упевнений, що Захід на такі умови не піде.

Українська правдаpowered by lun.ua