Яценюк: мета України – вступ до НАТО

23 перегляди
Вівторок, 1 вересня 2015, 11:14

Метою України є членство в НАТО, оскільки це дозволить українським Збройним силам приєднатися до потужної системи колективної безпеки.

Про це в Одеській військовій академії у вівторок заявив прем'єр Арсеній Яценюк, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Наша мета – отримання членства в Північноатлантичному альянсі. Для того, щоб Збройні сили України стали частиною однієї з найбільш потужних колективних систем безпеки. Нагадаю, що відповідно до ст. 5 Вашингтонського договору, напад на одну з країн-членів Альянсу є нападом на Альянс в цілому", – заявив він.

Яценюк додав, що якість підготовки особового складу, а також матеріального оснащення української армії повинні відповідати найвищим стандартам країн-членів НАТО.

"Геостратегічною помилкою, я б навіть назвав злочином – було прийняття у 2010 році рішення парламенту про введення так званого позаблокового статусу України", – сказав він.

На переконання Яценюка, наслідком цього рішення парламенту стала відсутність чіткої системи захисту України, що "призвело до того, що Російська Федерація порушила всі міжнародні угоди і статут ООН і здійснила військову інтервенцію проти України".

"Саме тому минулого року український парламент скасував позаблоковий статус України", – додав прем'єр.

Як відомо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що питання вступу в НАТО буде обов'язково вирішуватися на референдумі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua