Турчинов: російські війська можуть перейти в наступ будь-якої хвилини

Середа, 9 вересня 2015, 01:26

Росія продовжує концентрувати вздовж кордону з Україною велику кількість військовослужбовців, загроза наступу російських військ на сьогоднішній день зберігається.

Про це заявив Секретар РНБО України Олександр Турчинов у програмі "Лівий берег із Сонею Кошкіною", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми чітко розуміємо, що це регулярні ЗС РФ, які можуть перейти в наступ у будь-яку хвилину", - сказав він.

"Уздовж нашого спільного кордону залишається концентрація російських військ, яка протягом півроку не змінюється - це близько п'ятидесяти батальйонно-тактичних груп і чисельність цього військового формування близько 53 тисяч осіб", - розповів Турчинов

Він повідомив, що на окупованих територіях також зосереджені російські військові.

"Вони створили на окупованій території два корпуси, близько 33 тис. Військовослужбовців. Вся керівна ланка, починаючи від генералів, які очолюють корпуси, штаби, батальйони, роти, взводи - це кадрові російські військові. А вже на солдатських посадах використовують місцевих, їх не більше 40%", - повідомив секретар РНБО.

Секретар РНБО зазначив, що російське керівництво на сьогоднішній день готується до Генасамблеї ООН, тому деякі заяву звучать "про людське око".

"Зараз вони готуються до спроби ведення переговорів зі США, зокрема під час зустрічі в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН. Ми до цього часу не прогнозуємо потужної активізації військових дій", - сказав Турчинов.

У той же час, за його словами, українська армія повинна бути готова відбивати наступ у будь-яку хвилину.powered by lun.ua