Результати тесту Лікарчука на детекторі брехні були сфальсифіковані

97 переглядів
Середа, 9 вересня 2015, 11:44

Результати тесту колишнього заступника голови Державної фіскальної служби Костянтина Лікарчука на поліграфі (детекторі брехні) були сфальсифіковані.

На це звернули увагу журналісти В'ячеслав Садовничий та Денис Бігус.

Так, спершу Лікарчук опублікував на своїй сторінці у Facebook результати поліграфу, де у відповідь на запитання "Те, що мотивом вашого вступу на держслужбу було отримання відкатів та лівого заробітку – це правда?" він відповів "Так" і ця відповідь була визначена як правдива.

Клацніть для відкриття більшої картинки

Коли йому у коментарях звернули на це увагу, він замінив документ на новий, де у відповіді вже написано "Ні" і вона також визначена правдивою.

Клацніть для відкриття більшої картинки

Цей же документ опублікований на сайті проекту "Солдат-студент" (архівна копія сайту), співробітники якого проводили перевірку. Однак тут теж документ із незручним запитанням (четвертий з п'яти) був замінений, що видно з відмінності у назві файлів: skr1.jpg, skr2.jpg, skr3.jpg, skr41.jpg, skr5.jpg.

Якщо у вікні браузера у адресі http://soldat-student.com.ua/wp-content/uploads/skr41.jpg замінити skr41.jpg на skr4.jpg (архівна копія сторінки), відкриється оригінальний документ, який містить відповідь "Так".

Час публікації файлу skr4.jpg є ранішим, ніж файлу skr41.jpg – перший був опублікований 7 вересня, другий – 9 вересня. Крім того, новий файл не містить відомостей про камеру, якою був зроблений знімок – це теж свідчить про обробку у фоторедакторі.

 

На сайті "Солдат-студент" також опубліковане відео, на якому Лікарчук відповідає на це запитання, однак на ньому обличчя екс-чиновника затемнене, звук не співпадає з картинкою, а рух щелепи більш схожий на відповідь "Да", ніж "Нет".

Пізніше Лікарчук відреагував на цю інформацію, заявивши, що спершу на роздруківці поліграфа була допущена помилка, яку потім виправили. Він стверджує, що відповів на запитання "Ні".

ЖУРНАЛИСТЫ-БУРАТИНЫ?Журналист Денис Бигус в своем фб сегодня обвинил меня в том, что один из моих ответов во время прох...

Posted by Kostiantyn Likarchuk on Wednesday, September 9, 2015

Як відомо, у понеділок Кабмін звільнив Лікарчука. Він стверджує, що причиною стали його спроби боротися з корупцією на митниці.

У середу Лікарчук опублікував документи, згідно з якими голова Державної фіскальної служби Роман Насіров має незадекларовану квартиру у Лондоні вартістю майже 100 тисяч фунтів.

Українська правдаpowered by lun.ua