Лауреат "Нобеля" з літератури звинуватила Росію у вторгненні в Україну

П'ятниця, 9 жовтня 2015, 00:13

Білоруський письменник Світлана Алексієвич, яка стала володарем Нобелівської премії з літератури, звинуватила Росію у вторгненні в Україну.

Про це вона заявила на прес-конференції в Мінську, передає Reuters.

"Це - окупація, це - іноземне вторгнення", - заявила Алексієвич на прес-конференції.

Вона зізналася, що плакала, коли бачила фотографії убитих під час подій у центрі Києва в лютому 2014 року.

"Я люблю добрий російський світ, гуманітарний російський світ, але я не люблю російський світ Берії, Сталіна і Шойгу", - сказала літератор.

У свою чергу, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, у свою чергу, зазначив, що Алексієвич не володіє необхідною інформацією, щоб дати оцінку ситуації в Україні. При цьому він не знає, чи в курсі Путін заяви письменника, передає РІА Новини.

Міноборони Росії і Путін неодноразово спростовували причетність Москви до подій в Україні. Відомство відкидало звинувачення у відправці збройних сил на Донбас, а також у підтримці бойовиків за допомогою військової техніки.

У четвер Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з літератури. Нагороду отримала українка за походженням Світлана Алексієвич. Її найвідоміші твори - "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Чорнобильська молитва", "Час секонд хенд". Зараз Алексієвич живе в Німеччині.powered by lun.ua