Gazeta Wyborcza: Україна не може більше відмахуватися від реформ війною

П'ятниця, 9 жовтня 2015, 15:46

Деескалація ситуації на Донбасі позбавляє Україну можливості пояснювати війною повільне реформування, а Росії дає шанс позбутися санкцій Євросоюзу.

Про це пише в "Gazeta Wyborcza" оглядач Томаш Бєлецький, повідомляє ZN.ua.

Прогнозувати, що буде на Донбасі за кілька місяців, ризиковано, але зараз там проходить найбільша деескалація за весь час із початку війни. Тому США і ЄС почали уважніше придивлятися до "другого фронту" України, зазначає автор статті.

А українські зміни просуваються значно повільніше, ніж хотіли б на Заході, зазначає Бєлецький.

Минулого тижня експерт Центру Карнегі Балаш Ярабік під час презентації нової доповіді про українські реформи в Брюсселі зазначив, що реформи надзвичайно слабкі у двох ключових сферах: боротьбі з корупцією й зміні правоохоронної системи.

При цьому "заморожений" конфлікт на Донбасі стає все менш переконливим аргументом української влади на виправдання зволікання з реформами, пише Бєлецький.

Ці виправдання усе менше діють на простих українців, які "в усіх опитуваннях" називають серед головних причин погіршення економічного стану корупцію, олігархів, некомпетентний уряд і лише потім війну на Донбасі, говориться в статті.

Між тим, заява проросійських бойовиків про "перенесення" так званих "місцевих виборів" на підконтрольній їм частини Донбасу ускладнює суперечку в ЄС про доцільність продовження санкцій проти Росії.

Бєлецький зазначає, що відповідно до умов Мінських угод спочатку мають відбутися голосування в Донецьку й Луганську, а вже потім Україна отримає контроль над втраченою ділянкою кордону, через яку Росія перекидає війська й зброю. При цьому в Москві наполягають на особливому статусі окупованих територій Донбасу.

"Усе це за Мінськими угодами мало статися до грудня, після цього в січні ЄС мав переглянути питання про продовження чи скасування санкцій проти Росії. Однак тепер цей план зламався, оскільки вибори на захоплених територіях перенесено на наступний рік", - говориться в статті,

"А отже Росія може і контроль над кордоном Україні не повертати, і при цьому позбутися санкцій ЄС, оскільки в Європі вже звучать голоси про те, що Москва почала співпрацювати з урегулювання конфлікту на Донбасі й санкції не потрібні", - вважає автор "Gazeta Wyborcza".powered by lun.ua