Глава Пентагону заявив, що Росія і Китай кидають виклик світовому порядку

Понеділок, 9 листопада 2015, 08:00

Міністр оборони США Ештон Картер звинуватив Росію в тому, що вона "брязкає ядерною зброєю", а також намагається змінити існуючий світовий порядок і порушити стратегічну стабільність.

Про це він повідомив, виступаючи на конференції в американському штаті Каліфорнія, передає "Інтерфакс-Україна".

"Брязкання Росією ядерною зброєю найбільше хвилює і викликає питання в галузі дотримання російськими лідерами зобов'язань відносно стратегічної стабільності, поваги ними норм незастосування ядерної зброї", - заявив Картер.

Він поставив у провину Росії "порушення суверенітету України і Грузії, залякування країн Балтії", заявив, що російська участь в операції проти "Ісламської держави" в Сирії "підливає масла у вогонь" сирійського конфлікту.

"Ми не прагнемо до "холодної війни", не кажучи вже про "гарячу", з Росією. Ми не хочемо, щоб Росія була нашим ворогом. Але не треба робити помилок: США будуть захищати свої інтереси, інтереси своїх союзників, принциповий міжнародний порядок", - зазначив американський міністр.

За його словами, "ні Росія, ні Китай не можуть змінити цей порядок, однак у різних областях кидають йому виклик".

Картер зазначив, загрози застосування ядерної зброї, які надходять від Росії, змушують США модернізувати свої ядерні сили та інші види озброєнь.

Він також звинуватив Китай в "зростаючих амбіціях", нарощуванні військової потужності і загрозі країнам Азіатсько-Тихоокеанського регіону застосуванням сили для вирішення територіальних проблем.

У той же час він не виключив можливість співпраці з Росією в тих аспектах, де "інтереси збігаються", зокрема, у припиненні  війни в Сирії.