Порошенко вважає закритим питання про комісію з антикорупційної прокуратури

Понеділок, 9 листопада 2015, 14:20

Президент Петро Порошенко вважає виконаними вимоги ЄС щодо змін у складі комісії, яка визначає кандидатів на  посади в Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

Про це він заявив після зустрічі з керівником зовнішньополітичної служби ЄС Федерікою Могеріні в Києві, на спільній прес-конференції з нею, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Хочу повідомити, що в п’ятницю Україна  врегулювала питання щодо обрання членів комісії з обрання антикорупційного прокурора", - заявив президент.

Він також запевнив, що розмова з Могеріні концентрувалася переважно на питаннях ухвалення законопроектів в парламенті.

"Високо оцінюючи зусилля української сторони з виконання цього плану, ми сконцентрувалися на тому пакеті законопроектів, який винесений на розгляд в парламенті", - заявив він.

Між тим, Могеріні у своєму виступі заявила про "необхідність забезпечити процес, гідний довіри".

Раніше представництво Євросоюзу в Україні поширило заяву, в якій відсутнє визнання того факту, що Україна виконала вимоги ЄС. "Євросоюз нагадує: мета (запропонованих Брюсселем змін) полягає у тому, аби українські експерти повністю довіряли новим членам", - йдеться в цьому документі.

Як відомо, Transparency International Україна, Центр протидії корупції та Реанімаційний пакет реформ вимагають від генпрокурора Віктора Шокіна призначити Джованні Кесслера до складу конкурсної комісії, яка обиратиме антикорупційних прокурорів, а прокурора Юрія Севрука звільнити з комісії.

А Кесслер, який очолює Європейське управління боротьби з шахрайством, не згоден увійти до конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора за квотою Верховної Ради, як пропонували представники БПП, але готовий увійти до її складу за квотою Генпрокуратури.

Керівництво фракції "Блоку Петра Порошенка" внесло в ВР проект постанови, за якою Кесслера мають ввести до складу комісії, натомість виключивши з неї представницю Мінюсту США Мері Баттлер.