Чиновники Фонду соцстрахування розікрали 25 мільйонів - СБУ

Понеділок, 9 листопада 2015, 16:10

Співробітники Служби безпеки спільно з міліцією та прокуратурою викрили корупційний механізм у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Про це у понеділок інформує прес-центр СБУ.

Зазначається, що посадовці Фонду привласнювали державні кошти під час проведення у 2012-2014 роках тендерних торгів на закупівлю санаторно-курортного лікування.

Переможцями визначалися організації, які фактично не є профільними закладами. До того ж комерційні структури були пов’язані між собою через засновників, що суперечить умовам конкурсних торгів. Усі умови участі та переможці за відповідними лотами були заздалегідь погоджені "правильними" учасниками та чиновниками.

Також чиновники Фонду підробляли та вносили недостовірні дані до платіжних документів. Внаслідок чого великі суми коштів, що надходили з бюджету, перераховувалися підприємцям за надання консультаційних послуг не пов’язаних з предметом закупівлі.

Співробітники спецслужби встановили, що через цей корупційний механізм державному бюджету було завдано збитків на більше ніж 25 мільйонів гривень.

Відкрито кримінальне провадження. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та участі у корупційній схемі, зазначають в СБУ.