Верховна Рада запустила сервіс "Відкриті дані"

П'ятниця, 4 грудня 2015, 17:31

В рамках реалізації концепції електронного уряду на сайті Верховної Ради запустили сервіс "Відкриті дані".

Про це в п'ятницю інформує прес-центр парламенту.

Портал відкритих даних Верховної Ради, призначений для публікації даних у відкритих форматах, розпочав свою роботу у тестовому режимі.

До першочергового переліку наборів відкритих даних, розпорядником яких є Верховна Рада України увійшли: нормативно-правова база України (база даних "Законодавство України"), інформація про розгляд питань порядку денного Верховної Ради (пленарні засідання), база даних законопроектів Верховної Ради.

Дані публікуються в трьох форматах: .csv, .xml і .json. Вони цілком офіційні і мають оновлюватися відповідно до змін у документах.

Розробник "Канцелярські сотні" Дмитро Чаплинський, якого цитує видання AIN.ua, відзначає три принципові переваги нововведення: дані надані в машиночитному форматі і їх не потрібно парсити, дані офіційні, дані повинні автоматично оновлюватися на сайті Ради.

Таким чином всю отриману інформацію можна буде використовувати для структурування та візуалізації даних про закони України та правові норми або для створення додатків. Все те, що планує опублікувати Кабінет міністрів, можна подивитись за посиланням (більше сотні реєстрів і списків).

"Всі ці дані створювалися і збиралися на наші з вами гроші", - відзначає Чаплинський і резюмує, що такий крок з боку влади - рух у правильному напрямку.

"Відтепер громадськість, експертне середовище, науковці мають змогу здійснювати більш ефективний контроль за діяльністю єдиного законодавчого органу, оскільки дістають у своє розпорядження інструменти запобігання і виявлення корупції", - зазначають у ВР.

Тестову версію порталу "Відкриті дані" обіцяють доопрацювати.

Українська правда