Верховна Рада запустила сервіс "Відкриті дані"

456 переглядів
4
П'ятниця, 4 грудня 2015, 17:31

В рамках реалізації концепції електронного уряду на сайті Верховної Ради запустили сервіс "Відкриті дані".

Про це в п'ятницю інформує прес-центр парламенту.

Портал відкритих даних Верховної Ради, призначений для публікації даних у відкритих форматах, розпочав свою роботу у тестовому режимі.

До першочергового переліку наборів відкритих даних, розпорядником яких є Верховна Рада України увійшли: нормативно-правова база України (база даних "Законодавство України"), інформація про розгляд питань порядку денного Верховної Ради (пленарні засідання), база даних законопроектів Верховної Ради.

Дані публікуються в трьох форматах: .csv, .xml і .json. Вони цілком офіційні і мають оновлюватися відповідно до змін у документах.

Розробник "Канцелярські сотні" Дмитро Чаплинський, якого цитує видання AIN.ua, відзначає три принципові переваги нововведення: дані надані в машиночитному форматі і їх не потрібно парсити, дані офіційні, дані повинні автоматично оновлюватися на сайті Ради.

Таким чином всю отриману інформацію можна буде використовувати для структурування та візуалізації даних про закони України та правові норми або для створення додатків. Все те, що планує опублікувати Кабінет міністрів, можна подивитись за посиланням (більше сотні реєстрів і списків).

"Всі ці дані створювалися і збиралися на наші з вами гроші", - відзначає Чаплинський і резюмує, що такий крок з боку влади - рух у правильному напрямку.

"Відтепер громадськість, експертне середовище, науковці мають змогу здійснювати більш ефективний контроль за діяльністю єдиного законодавчого органу, оскільки дістають у своє розпорядження інструменти запобігання і виявлення корупції", - зазначають у ВР.

Тестову версію порталу "Відкриті дані" обіцяють доопрацювати.

Українська правда

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.212.111.---Serhii Lysenko04.12.2015 21:16
>> < guid > urn:ogd:zal < /guid >

Що це за guid? В Україні що, свій особливий GUID?
wikipedia -> Universally_unique_identifier

xml не мають шапки (деякі парсери, наприклад джавішний org_xml_sax_XMLReader, кинуть ексепшн ще у валідаторі. Так, це не така аж дуже проблема, але чому не зробити нормально одразу?) та посилання на DTD або Schema, які треба самому шукати.

Інформація є лише за останнє скликання. Подивитися на той треш, що наприймали раніше я досі не можу.

А чому нема посилань на фотки "морд ліца" ? У довіднику депутатів 1 теж виглядає дуже прикольно. Не зазначено навіть партійну приналежність.

Теги з ключами < faction id_faction="0" >< /.. .> перекладали мабуть у гуглі слово за словом? Ймовірно, що це якесь legacy, яке не можна чепати.

Хронологія розгляду порядку денного в мене вантажиться так, наче ВР під’єднана через 300бод модем. Ще не знаю, що там. Вже є аж цілих 73,2кб. Ох-хо-хо. Коннекшн фейлд.

На УП теж "шукач лінків", "що заборонені", глючить.
IP: 178.212.111.---Serhii Lysenko04.12.2015 20:28
Відкрив я json подивитись. А вони чули що небудь про unicode і utf-8? Ми ніколи не будемо жити нормально :( .
IP: 185.117.215.---nickat04.12.2015 18:55
Леся Шестакова:
так воно й до цього було
Ні, було лише в rtf -- в немашиночитному форматі. Зараз ці данні можно автоматично і більш ефективно оброблати.
IP: 82.193.98.---Леся Шестакова04.12.2015 18:33
так воно й до цього було
Усі коментарі