ЄС пообіцяв Україні жорстку перевірку Nord Stream-2

Понеділок, 7 грудня 2015, 13:29

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк офіційно звернувся до Європейського союзу з проханням заблокувати введення в дію проекту Nord  Stream-2.

Про це він заявив на брифінгу після завершення засідання Ради асоціації, повідомляє з Брюсселя кореспондент "Європейської правди".

Керівник українського уряду розповів деякі деталі переговорів щодо спільної політики України та ЄС в галузі енергетики.

"Ми звертаємося до європейських партнерів з тим, щоби проект Nord Stream -2 пройшов найжорсткішу інспекцію. І ми вважаємо, що цей проект повинен бути заблокований, оскільки не відповідає інтересам ані Європейського Союзу, ані України", - заявив Яценюк.

За його словами, підставою для блокування є порушення трубопроводом вимог Енергетичного співтовариства, які є обов’язковими для виконання всіма країнами ЄС. Водночас, прем’єр не навів детальної інформації про такі порушення.

"Він не лише позбавляє Україну, Словаччину і Польщу мільярдів євро доходів, але також позбавляє ЄС реальної конкуренції на енергетичному ринку і збільшує монополію Газпрому. Ми сподіваємося, що наші Європейські партнери будуть розглядати будь-які проекти виключно з точки зору третього енергетичного  пакету", - зазначив він.

Єврокомісар Ган зі свого боку додав, що ЄК гарантує проведення такої перевірки, про яку запитував український прем’єр.

"Що стосується Nord Stream -2. Потрібно підтримувати конкуренцію. Водночас, економічні інвестори також мають поважати європейське законодавство .

У нас буде дуже голосне та неприємне дослідження щодо декількох інфраструктурних проектів", - наголосив єврокомісар.

Європейська правдаpowered by lun.ua