Клімкін хоче, щоб місія ОБСЄ працювала в Криму

Вівторок, 8 грудня 2015, 15:21

МЗС веде перемовини щодо розширення мандату спостережної місії ОБСЄ і Ради Європи, щоб вони мали змогу повномасштабно працювати на Донбасі.

Про це на у вівторок заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, звітуючи щодо діяльності міністерства за рік.

"Подивіться, яку роль відіграє зараз місія ОБСЄ. Ми намагаємося, щоб вона мала доступ до кожної ділянки на Донбасі, тільки так ми можемо отримати хоч якусь впевненість , що зброя не ховається по шахтах і заводах, що дійсно відбувається процес відведення, і що в нас немає загрози подальших атак", - зазначив Клімкін.

"Тільки так ми можемо в перспективі поступово отримати повний контроль над українсько-російським кордоном, і в цьому нам допомагає і спостережна місія ОБСЄ, і спеціальна місія ОБСЄ", - пояснив він.

За словами міністра, наразі МЗС веде перемовини щодо розширення мандату цих місій для того, щоб вони мали змогу працювати повномасштабно на Донбасі.

"Критичним моментом є можливість, щоб міжнародне співтовариство отримало доступ до Криму, щоб воно бачило всі порушення прав людей", - наголосив Клімкін.

"Ми працюємо над тим, щоб Рада Європи і ОБСЄ мали змогу працювати там. І ми будемо постійно працювати на кожному майданчику, щоб не дати Росії легітимізувати агресію", - додав він.

Між тим Клімкін також розповів про основні пріоритети роботи України в Радбезі ООН.

"Пріоритети нашої роботи - це територіальна цілісність, це притягнення до відповідальності малайзійського літака, посилення боротьби з тероризмом", - пояснив міністр.

Українська правдаpowered by lun.ua