Донецьк та Горлівка залишаються гарячими точками – ОБСЄ

Вівторок, 8 грудня 2015, 19:31

Донецьк та Горлівка залишаються гарячими точками на Донбасі.

Про це заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Гуг.

"Хотів би розповісти про ситуацію навколо Донецька. Ситуація тут залишається непередбачуваною. Лише за неділю ми зафіксували 181 вибух. Гарячі точки, як і раніше, Донецьк і Горлівка", - сказав Гуг у вівторок на брифінгу в Донецьку.

Він повідомив, що СММ ОБСЄ запропонувала сторонам погодити процес розмінування території Широкиного.

"Як тільки представники "ДНР" і ЗСУ досягнуть згоди щодо розмінування, ОБСЄ сприятиме. Але сторонам не вдалося дійти до згоди", - сказав Гуг.

Він висловив стурбованість збільшенням кількості обстрілів та кількості військової техніки на Донбасі.

"Нарощується військова присутність, збільшується кількість військової техніки, і це викликає занепокоєння. Ми продовжуватимемо фіксувати такі факти, і це, окрім іншого, має допомогти місцевому населенню зрозуміти, що може становити загрозу їхньому життю", - заявив Гуг, відповідаючи на запитання про ситуацію в селищі Зайцевому в Горлівці, де кількість обстрілів останнім часом зросла.

Він зазначив, що самопроголошена "Донецька народна республіка" досі не надала ОБСЄ списку відведених озброєнь, і повідомив, що є певні труднощі в питанні відведення озброєнь калібром менше ніж 100 мм.

"Згідно з додатком щодо відведення танків та озброєнь меншого калібру, ми побачили певні розбіжності з тим, що нам повідомили сторони і які види озброєнь надходили на місця постійної дислокації. Процес верифікації є тривалим, і у нього немає кінцевої дати", - сказав Гуг.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua