Єврокомісар: У 2015 році на гумдопомогу Україні було виділено €30 млн

Понеділок, 4 січня 2016, 02:37

Єврокомісар з гуманітарної допомоги і кризового урегулювання Христос Стіліанідіс заявив, що Брюссель одним зі своїх пріоритетних завдань вважає проведення рятувальних операцій, спрямованих на надання допомоги населенню у підконтрольних бойовикам районах Донбасу.

Подібну оцінку європейський комісар дав у відповідь на запит члена Європарламенту від Естонії Урмаса Паета, передає DW.

Депутат ЄП, зокрема, звернув увагу на необхідність підтримки в зимових умовах населення Маріуполя, інфраструктурі якого було завдано серйозної шкоди в результаті бойових дій на сході України.

"Основною метою є підтримка невідкладних рятувальних операцій в найбільш постраждалих районах і, в першу чергу, на тих територіях, які не знаходяться під контролем українського уряду, а також по обидві сторони від лінії зіткнення", - заявив Стіліанідіс.

За його словами, Єврокомісія з початку кризи в Україні надала порядку 62,85 мільйона євро на надання гуманітарної допомоги і проведення оперативних відновлювальних робіт.

Від зазначив, що в 2015 році на гумпомощь було виділено 30 мільйонів євро, причому близько 55% від загальної суми було перераховано на підтримку населення в Донецькій і Луганській областях.powered by lun.ua