ФСБ допитала керівника бібліотеки Українського культцентру у Феодосії

Вівторок, 5 січня 2016, 18:02

Представники ФСБ Росії 2 січня "запросили на бесіду" керівника Феодосійського філії бібліотеки Українського культурного центру Ірину Данилович.

Спецслужби цікавились діяльністю центру та особами його учасників, повідомив "Крим.Реалії" активіст Українського культурного центру в Сімферополі Леонід Кузьмін.

"У цілому, питали про її знайомства з учасниками Українського культурного центру, про цілі діяльності УКЦ, яку літературу для бібліотеки ми збираємо, які плани на 2016 рік, які найближчі заходи. Питання стосувались і деяких учасників УКЦ, а конкретно – "з якою метою виїжджають в Україну", - повідомив Кузьмін.

Такі дії спецслужб Росії активіст розцінює як "тиск на незгодних".

"ФСБ вкотре дали зрозуміти, що за кожним спостерігають і знають, хто в чому бере участь", - каже Кузьмін.

На сайті кримського управління ФСБ Росії немає інформації про допит Ірини Данилович.

У серпні 2015 року у Феодосії відкрили філію бібліотеки Українського культурного центру в Криму.

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року на півострові почалась активна боротьба з "українським минулим". У Криму стали закривати українські ЗМІ, перейменовувати театри, бібліотеки та інші заклади, які носять імена українських діячів. У школах скоротили кількість годин навчання українською мовою, за українську символіку засудили кілька активістів.

Про утиски українців і кримських татар на півострові неодноразово заявляли міжнародні правозахисники. Російська влада Криму ці звинувачення не приймає і називає дані правозахисників перебільшеними.

На початку травня 2015 в Криму група кримчан, громадян України, створили Український культурний центр. Організатори наголошували, що центр не збирається займатися політичною діяльністю, а зосередиться на збереженні та розвитку культури, освіти й вивченні історії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua