Геращенко підозрює, що бойовики Плотницького звільнять лише 1 людину

Середа, 6 січня 2016, 14:14

Українська сторона чекає повної й достовірної інформації щодо того, кого готові звільнити бойовики, побоюючись, що заява Ігоря Плотницького про звільнення всіх була фарсом.

Про це пише уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко у Facebook.

"Тільки-но мала розмову щодо звільнення українських заручників, що утримуються бойовиками, з президентом. Позиція України є незмінною: пункт мінських угод про безумовне звільнення всіх заручників є для нас пріоритетним…", - повідомила вона і додала, що голова СБУ Василь Грицак тримає питання на особистому контролі.

Геращенко наголосила, що Україна домагалася, щоб усі полонені були вдома ще до новорічних свят, на останній зустрічі у Мінську передала представникам бойовиків прізвища 139 українців-заручників, але процес їх звільнення "було заблоковано".

"Сьогодні ми чекаємо повну і достовірну інформацію, кого готові звільнити бойовики. Якщо правда готові звільнювати! Якщо йдеться про дійсне бажання розблокувати процес звільнення, а не заяву-фарс…", - написала Геращенко.

"Бо за наявною на сьогодні інформацією бойовики хочуть "звільнити" одну людину, інформацію про яку поки що не знайшли і не підтверджують ані СБУ, ані Міноборони.... І всі ці "заяви", на жаль, поки що більше схожі на фарс, тим більш цинічний в день одного з найголовніших православних свят, в переддень Різдва", - заявила вона.

За словами Геращенко, на останній зустрічі в Мінську представники бойовиків Луганської області у відповідь на списки 139 заручників і 762 зниклих безвісти заявили, що "в них утримується тільки 4 українських військових і 5 цивільних".

Тоді вони підтвердили, що утримують Полякова, якого вдалося звільнити напередодні Нового року.

Представники так званої "ЛНР" тоді ж назвали "прізвище ще однієї людини, яку вони начебто утримують і якої немає в списках СБУ (ані в заручниках, ані в зниклих безвісти), і ми зараз перевіряємо цю інформацію".

"І ось саме цю людину вони і готові звільнити, за нашою інформацією", - заявила Геращенко.

Вона наголосила, що звільнення навіть однієї людини – це добре.

"Якщо заяви про готовність розблокувати процес звільнення правдиві, то ми чекаємо вже сьогодні звільнення як мінімум 9 українців, інформацію про яких представники Окремих районів Луганської області (ОРЛО) підтвердили на останній мінській зустрічі – серед них і важкопоранений Володимир Ж.", - заявила Геращенко.

"Також ми чекаємо від Луганська і Донецька звільнення інших 130 українців, чиї прізвища ми вчергове передали представникам ОРДЛО перед святами і до останнього дня 2015 року чекали інформації про них.", - додала вона

За словами Геращенко, Україна передала всі пропозиції щодо пошуку компромісу заради звільнення українців із полону.

Тільки- но мала розмову щодо звільнення украінських заручників, що утримуються бойовиками, з Президентом Украіни. Позиці...

Posted by Iryna Gerashchenko on Wednesday, January 6, 2016powered by lun.ua