"Не треба боятися особливого статусу Донбасу", - Кравчук

30414 переглядів
36
П'ятниця, 8 січня 2016, 23:55

Екс-президент Леонід Кравчук припускає, що Україна може погодитися на особливий статус Донбасу заради припинення бойових дій на сході держави.

Про це він сказав в інтерв’ю програмі "Погляд" на "5 каналі".

Підсумовуючи досягнення минулого року, Кравчук зазначив: "Ми йшли вперед і визначилися (зі стратегічним курсом – ред..) – це добре. Але ми не визначилися в основному: як завершити війну на сході".

"Європейський наш вибір, безвізовий режим, зона вільної торгівлі і все інше – вони не визначають найголовнішого: як припинити вбивство, кров, смерть на сході. І Мінські угоди цього не вирішать ніколи", - вважає він. .

"Мінські угоди вирішують поточні питання: як відвести важку зброю, як зробити обмін полоненими, як розмінувати якусь територію – це поточні питання АТО. А стратегічне питання, як відновити територіальну цілісність України, як відновити її суверенітет на всій території – Мінські угоди цього не вирішують", - додав Кравчук.

Він вважає, що можна запропонувати не лише державну автономію для Криму у складі України, а й офіційний особливий статус східним територіям.

"Не треба боятися особливого статусу Донбасу…", - сказав екс-президент.

На зауваження про те, що риторика про "особливий статус" використовується не для того, щоб зберегти ці території у складі України, а для того, щоб Росія могла на них впливати, Кравчук відповів:

"Якщо у нинішній ситуації, коли йде війна, коли не вирішено питання принципово, коли ми не визначили політично і світова співдружність не визначилася щодо цього в широкому, глобальному плані, коли ми не маємо реальних гарантій, – не таких, як Будапештський меморандум, – не маємо відповідних гарантій Росії… Треба сісти і дуже серйозно працювати".

"Якщо ми будемо продовжувати наполягати на тому, що ми все рівно переможемо на Донбасі, там кінця війни не буде", - вважає Кравчук.

"Українська правда"

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 85.90.212.---Андрій Вьюга25.01.2016 14:26
Так треба працювати. Але не так як працював Кравчук.Все роздати заради миру? Ми це вже проходили під його керівництвом. Мир одержали?
IP: 31.134.105.---Nick Tivonyuk09.01.2016 20:16
Панове коментатори, якщо ви думаєте що Кравчук не розуміє про що каже - ви помиляєтесь, ця гнида виконує замовллення теперішньої влади.
IP: 93.73.27.---Сергей Папков09.01.2016 16:53
Пане Кравчук, щоб припинити смерть і кров на сході треба просто відбити два міста: Донецьк і Луганськ (встановлення контролю над всіма іншими стане справою техніки і деякого порівняно не великого часу). Підготуватися, зосередитися і відбити, поставивши Меркель і Олланда перед фактом, як свого часу робив хорват Тужман.
А в тому, що Мінські угоди нічого не вирішують, то це давно розуміють майже всі.
І так само ніякий особливий статус Донбасу теж нічого не вирішить. Бо в російській концепції він навпаки заохочуватиме розповзання сепаратизму, в т.ч. із застосуванням зброї, а на українську концепцію, яка дозволятиме повернути повний контроль над Донбасом та дасть можливість "попрацювати" СБУ, ніколи не погодяться сепаратисти і Москва. То ж проблема може бути вирішена виключно в силовий спосіб (залишається питання про часові рамки такого вирішення).
IP: 176.36.4.---Надія Надежда09.01.2016 14:36
Это брехня. Кравчук хорошо знает, что дикая Россия Донбассом не закончит. Сначала Чечня, Абхазия, Грузия, Украина, Сирия а теперь и Турция.
IP: 78.111.190.---Миколай Хомич09.01.2016 14:00
Цього комуністично-ідеологічного проститута необхідно гнати з України!!!!!!--???він ЗАБУВ--куди дівся Чорноморський флот ???він ЗАБУВ --чому Український народ з кравчучками по миру пустив,???він ЗАБУВ--як Крим залишив під військовою окупацією нинішнього агресора,???він ЗАБУВ--чого варті Бухарестські Меморандуми,???він ЗАБУВ--куди подівся золотий запас з України,???він ЗАБУВ--що спонукало його не дотягнути до повного терміну президенства???--він ЗАБУВ!!! А тепер ще й базікає,Кравчук ---це Ііуда Українського народу,держави Україна,!!!!!ЖОДНОГО ЕФІРУ ДЛЯ ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТИТУТА---кравчука,АМІНЬ,
Усі коментарі