ГПУ і НАБУ по-різному тлумачать Кримінально-процесуальний кодекс

П'ятниця, 11 березня 2016, 02:42

Ситник вимагає, щоб Генеральна прокуратура передала бюро справи, що належать до підслідності НАБУ, а в прокуратурі кажуть, що така процедура не регламентована законом.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

НАБУ має право витребовувати від інших правоохоронних органів оперативно-розшукові справи та кримінальні провадження, що стосуються кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, стверджують в НАБУ.

"Згідно пункту 2  ч. 1 ст. 17 Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" НАБУ має право за рішенням Директора Національного бюро, погодженим з Антикорупційним прокурором, витребовувати від інших правоохоронних органів оперативно-розшукові справи та кримінальні провадження, що стосуються кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, та інших кримінальних правопорушень, які не відносяться до його підслідності, але можуть бути використані з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності", - цитує Закон керівник НАБУ Артем Ситник.

Посилаючись на ч. 2 ст. 1 Кримінального Процесуального Кодексу України, яка визначає, що "кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України", в НАБУ стверджують, що ст. 17 Закону про НАБУ є частиною кримінально-процесуального законодавства, а відтак – законною підставою для витребування проваджень згідно визначеної у ній процедури.

"Я закликаю колег із ГПУ  припинити обмін тлумаченнями норм законодавства, які насправді не допускають подвійного тлумачення, та просто виконувати пряму норму Закону, як це роблять інші правоохоронні органи. Не варто витрачати дорогоцінний час на казуїстику, коли необхідні конкретні рішучі кроки з подолання та протидії корупції", - зауважив директор НАБУ.

Водночас, 10 березня Генеральна прокуратура України оприлюднила заяву, у якій стверджує, що зазначена позиція керівника НАБУ не відповідає чинному кримінальному процесуальному законодавству України, оскільки новий КПК України не передбачає "інституту витребування кримінальних проваджень" (був скасований) і відповідно жодного способу реалізації таких вимог Кодексом не регламентовано.

Раніше глава НАБУ Артем Ситник заявив, що Генпрокуратура затягує передачу їм інформації у справах Миколи Мартиненка, про незаконний видобуток бурштину, рюкзаків Авакова та інших.powered by lun.ua