ОПОРА: На виборах у Кривому Розі висока явка, є процедурні порушення

Неділя, 27 березня 2016, 18:55

На виборах у Кривому Розі виявлено випадки порушення таємниці голосування, випадки фотографування бюлетенів та незначні процедурні порушення.

Про це йдеться у звіті спостерігачів ГМ ОПОРА станом на 16:00.

Станом на 16:00 явка виборців сягнула 44,9% (похибка - 1,1%).  На повторному голосуванні за мера Кривого Рогу 15 листопада 2015 р. станом на 16:00 явка складала 28%.

Випадки порушення таємниці голосування виявлено на 1,25% виборчих дільниць, на 2,5 % дільниць зафіксовано випадки фотографування бюлетенів, що заборонено законодавством.

На 17,5 % дільниць міста виявлені незначні процедурні порушення.

Станом на 16:00 зафіксовано 26 інцидентів, пов’язаних із виборчим процесом.

"Найбільше  з них стосувалися випадків підвозу виборців - 14; спроби фотографування виборчих бюлетенів - 2, спроби фальсифікації виборчої документації - 1, присутність сторонніх осіб - 1, спроби грошового підкупу виборця - 1; винесення  виборчого бюлетеню із приміщення дільниці - 1, інші порушення - 5", - повідомили в ОПОРІ.

Найпоширенішим інцидентом залишається організоване підвезення виборців.

Також спостерігачі повідомили, що на ДВК №121546 (Довгинцівський р-н),  де зареєстровано 19 виборців, які голосують за місцем перебування, комісія видала членам ДВК для голосування аж 66 бюлетенів.

ОПОРА закликала правоохоронні органи перевірити факт підвезення виборців на замовлення Криворізькою міської організації ветеранів на наявність ознак непрямого підкупу (ст. 160 КК України), та з’ясувати джерело фінансування перевезення для виявлення наявності чи відсутності ознак злочину. 

 
 
 

Разом з тим місцеве видання 0564.ua повідомляє, що на дільниці №121748 було виявлено ручку із зникаючим чорнилом.

На місці спостерігачем був складений відповідний акт.

"Знайдено ручку зі зникаючим чорнилом у кабінці для голосування, яку виніс виборець. Ручку вилучили. Складено акт членами ДВК. Зателефонували у "102", - йдеться у повідомленні. 

 

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!