У Нацполіції зафіксували порушення на виборах, не перешкоджали

Неділя, 27 березня 2016, 22:26

Поліція Кривого Рогу прийняла 39 звернень за фактами порушень виборчого законодавства в ході позачергових виборів міського голови, волевиявлення пройшло без порушень громадського порядку.

Про це заявив заступник начальника ГУ Нацполіціі у Дніпропетровській області Сергій Манза, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Манза повідомив, що з 39 звернень 10 стосуються фактів підвозу людей, 9 - прихованої реклами.

Він також вважає, що зафіксовані порушення не носили системного характеру, і "вплинути на результати виборів не зможуть".

За словами Манзи, на кожній виборчій дільниці перебуває мінімум по двоє поліцейських, які забезпечують безпеку під час підрахунку голосів.

У свою чергу в ефірі Hromadske TБ речниця ГУ Нацполіції Дніпропетровщини Ганна Старчевська, коментуючи питання, як поліція реагувала на виклики про порушення на виборах, заявила:  "На місце виклику виїжджали групи для документування фактів".

"Усі факти зареєстровано, згодом, якщо слідчий виявить склад кримінального правопорушення, відомості буде внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - заявила Старчевська.

Вона додала, що співробітники поліції документували усі випадки правопорушень, а не перешкоджали їх вчиненню, "щоб не допустити якихось протистоянь та порушень громадського порядку". Старчевська зазначила, що їх розслідування буде триматися на контролі керівництва. 

Як відомо, раніше спостерігачі ГМ ОПОРА заявляли, що на виборах у Кривому Розі виявлено випадки порушення таємниці голосування, випадки фотографування бюлетенів та незначні процедурні порушення. Станом на 16:00 було зафіксовано 26 інцидентів, пов’язаних із виборчим процесом, найпоширенішим інцидентом стало організоване підвезення виборців.

 Наталія Нечай, УПpowered by lun.ua