За забороною Меджлісу піде хвиля репресій кримських татар - FIDH

Четвер, 3 березня 2016, 06:08

Рішення про заборону Меджлісу за підозрою в "екстремістській діяльності" може відкрити шлях до масивної хвилі переслідування кримських татар, для яких Меджліс є символом боротьби проти тривалих репресій.

Про це йдеться в заяві Міжнародної федерації з прав людини (FIDH).

"Рішення про кваліфікацію Меджлісу як екстремістської організації може спричинити за собою кримінальне переслідування не тільки кримських татар, які беруть участь в його роботі, а й усіх прихильників меджлісу в цілому", - йдеться в заяві міжнародної організації.

Також в Міжнародній федерації з прав людини висловили побоювання, що, якщо символи Меджлісу будуть заборонені, то "невизначеність буде превалювати щодо використання прапора кримських татар". У федерації підкреслили, що цей прапор є символом не Меджлісу, а всіх кримських татар.

У Міжнародній федерації з прав людини нагадали про випадки, - що нагадують репресії радянського періоду, - зникнень і вбивств кримських татар з березня 2014 року, і повідомили про надходження "тривожних сигналів про можливі етнічні чистки, які можуть спровокувати масову втечу кримських татар".

Як повідомлялося, підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська звернулася до суду з вимогою заборонити Меджліс кримськотатарського народу і визнати його екстремістським. Суд про заборону Меджлісу кримськотатарського народу призначений на 09.30 годин 3 березня в підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму в Сімферополі.powered by lun.ua