У Маріуполі депутати відмовилися голосувати за вулицю Героїв АТО

Четвер, 3 березня 2016, 14:25

На сесії Маріупольської міськради знову виникла суперечка щодо питання виконання закону про декомунізацію. 

Про це повідомляє кореспондент видання "Новости Донбасса".

Під час п'ятої сесії представники партії "Сила людей" запропонували поставити додаткове питання, спершу не включене в порядок денний. Депутати запропонували перейменувати вулицю Маршала Жукова на вулицю Героїв АТО.

Раніше дану вулицю не планували перейменовувати.

Міський голова Вадим Бойченко під час обговорення наполягав на тому, що для повного дотримання всіх процедур із даного перейменування необхідно провести громадські слухання й опитування жителів.

Голова комітету самоорганізації населення заявила, що особисто вона – за перейменування вулиці Маршала Жукова. Вона заявила, що проводила опитування серед жителів.

Із закликами розглянути питання про перейменування даної вулиці звернулися волонтери Галина Одноріг і Марія Подибайло, фракція партії "Сила людей", голова місцевого осередку партії "Батьківщина" Олександр Ярошенко.

Обговорення проходило в напруженій обстановці.

На сесії спершу прийшли представники Збройних сил України.

Командир загиблого маріупольського бійця Андрія Назаренка заявив, що йому соромно, що представники народу – депутати не хочуть обговорювати дане питання. Після цих слів військові покинули залу засідань.

За словами Подибайло, побратими Назаренка мали отримати від депутатів міськради його посмертну нагороду. Але вони відмовилися через позицію депутатів щодо питань перейменування вулиць у місті.

Депутат від "Сили людей" Максим Бородін заявив, що міськрада, не бажаючи обговорювати порушене питання, порушує регламент роботи. 

Більшість все ж таки проголосували проти внесення даного питання у порядок денний. 

Секретар міськради Степан Махсма заявив, що пізніше проведуть громадські слухання щодо перейменування вулиці Маршала Жукова.

Питання про присвоєння імені Героїв АТО одному з об'єктів топоніміки Маріуполя вже порушувалося раніше. Восени 2015 року пропонували перейменувати проспект Ілліча на проспект Героїв АТО. Але тоді лише 2% жителів були "за".

Інші проголосували за присвоєння проспекту імені колишнього гендиректора Меткомбінату імені Ілліча Володимира Бойка. Однак на прохання родини покійного, проспект його іменем так і не назвали.

Серед можливих варіантів назви проспекту є також "Нікопольський".powered by lun.ua