Клімкін: Потрібен міжнародний тиск на РФ для поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

Понеділок, 7 березня 2016, 11:37
прес-служба МЗС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає за необхідне міжнародний тиск на Росію для розміщення поліцейської місії ОБСЄ у Донецькій і Луганській областях.

Про це він сказав в інтерв'ю Українським Новинам.

"Поліцейська місія ОБСЄ, як на мене, це один із варіантів, як забезпечити безпеку виборів. Зараз Німеччина головує в ОБСЄ. Я завжди кажу, що ми маємо розпочати предметну дискусію, як виглядатиме мандат цієї місії, яким чином ми її організуємо, і як ми її будемо фінансувати", - сказав Клімкін, відповідаючи на запитання про те, наскільки предметно обговорювалася можливість розгортання там поліцейської місії ОБСЄ.

У зв'язку з тим, що це - збройна місія, Клімкін також вказав на необхідність опрацювання правил застосування зброї.

"Наші колеги чудово розуміють, що всі рішення в рамках ОБСЄ приймаються на підставі консенсусу, тому, відповідно, Росія матиме також вплив на аспекти цієї місії. Але нам потрібно об'єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була, оскільки без неї ми не зможемо говорити про реальну безпеку", - додав міністр.

На його думку, функцію забезпечення безпеки на Донбасі українська поліція забезпечити не зможе, у зв'язку з чим на Донбасі необхідне розміщення міжнародного 

Україна розраховує на розгортання миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй і поліцейської місії ОБСЄ в Донецькій і Луганській областях.powered by lun.ua